Listopad w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy wspomnieniem obchodzonego kilka dni wcześniej Halloween oraz Dnia Wszystkich Świętych. Dzieci poznały genezę obu tradycji i wskazywały różnice w sposobie obchodzenia w zależności od wyznawanej religii i pochodzenia. Kontynuowaliśmy zajęcia z cyklu „Savoir vivre dla dzieci”, analizując opowiadania z książki Joanny Krzyżanek „Dobre maniery, czyli savoir-vivre dla dzieci”.

  10 listopada 2022 roku w świetlicy przy ul. Zimowej świętowaliśmy 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziewczynki z klasy Ia  oraz Ilona Z. z klasy Ic przygotowały występ, w którym przybliżyły oglądającym najważniejsze wydarzenia, daty i postaci historyczne. Rozważania o tym, czym dla nas jest ojczyzna przeplatały najpiękniejsze pieśni patriotyczne, takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Marsz Pierwszej Brygady”, „Szara Piechota”, „Przybyli ułani”. Dopełnieniem tej lekcji patriotycznej była „Animacja na 100-lecie odzyskania niepodległości” będąca streszczeniem historii Polski od czasów chrztu w 966 roku do współczesności.

    W październiku w świetlicy odbyła się uroczystość Ślubowania na Świetliczaka. W gronie Świetliczaków pierwszoklasistów przywitali uczniowie klas trzecich, wychowawcy i Pani kierownik Anna Kosmowska. Uczniowie przeszli test znajomości zasad obowiązujących w świetlicy oraz rozwiązali kilka łamigłówek, udowadniając gotowość do przystąpienia w szeregi wychowanków świetlicy. Następnie złożyli ślubowanie, po czym zostali pasowani. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

Strona 2 z 31

Logowanie dla nauczycieli