Spotkanie z pielęgniarką

  Już po raz drugi w roku szkolnym 2023 /24 gościła w świetlicy przy ul. Zimowej szkolna pielęgniarka pani Katarzyna Geszprych. Spotkanie odbyło się 20 lutego i wzięły w nim udział klasy I.

  Pani Kasia mówiła o zdrowym odżywianiu, właściwym ubieraniu się, aktywności fizycznej, dbałości o dobry wypoczynek. Temat pogadanki był ściśle połączony z aktualnym tematem tygodnia „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Wspólnie z panią Kasią dzieci z produktów przyniesionych z domu skomponowały „zdrowy talerz”. Na koniec dzieci pod kierunkiem pani pielęgniarki utrwaliły zdobyte wiadomości oglądając film o zdrowym stylu życia oraz śpiewały piosenki.

Tematem ostatniego tygodnia w świetlicy  było bezpieczeństwo w sieci Internet. W ramach zajęć dzieci poznały zagrożenia w cyberprzestrzeni. Dowiedziały się jakich informacji nie można udostępniać. Nauczyły się tworzenia silnych haseł. Dzięki serii ,,Owce w sieci” czerpią wartość z prawdziwej znajomość w odróżnieniu od tej zawartej  w sieci. Nie zabrakowało ciekawostek na temat powstania Internetu i jego roli w życiu człowieka. Położono duży nacisk na konsekwencje zdrowotne jakie niesie za sobą zbyt długie korzystanie z komputera.

W czwartek dzieci poznały podstawy programowania i robotyki. Pan Maciej Wyrzykowski zademonstrował zasady korzystania z takich robotów jak: Photon, Dash & Dot za kupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz zintegrowanymi z nimi aplikacjami mobilnymi. Dzieci mogły doświadczyć zderzenia nauki w praktyce. Programowanie robotów daje im ogromną możliwość uczenia się kompetencji przyszłości. Dzięki temu doskonalą umiejętność sprawnego czytania i liczenia.  Uczą się obsługi aplikacji i łączą to z dobrą zabawą oraz integracją w grupie rówieśników. Uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było stworzenie najciekawszej trasy dla Ozobotów. Dzieci miały możliwość wytypowania najlepszej trasy. Zwycięzcy otrzymali drobne gadżety.

 

  

  20 grudnia w świetlicy przy ulicy Zimowej odbyło się przedstawienie z okazji Świąt Bożego Narodzenia. W rolę aktorów wcieliły się dzieci z klasy Ib i Ic. W trakcie uroczystości dzieci przybliżyły nam sposoby obchodzenia Świąt Bożego Narodzenia w Polsce i innych krajach na świecie. Próbowały jak najwierniej ukazać metody pielęgnowania zwyczajów i tradycji. Nie zabrakowało renifera i Św. Mikołaja, który rozdawał słodkie upominki. Świetliczaki z pełnym zaangażowaniem wcieliły się w powierzone im role. Występ został urozmaicony poprzez wykonanie najpopularniejszych kolęd i piosenek zimowych. Dzieciom udało się zaangażować publiczność do wspólnego śpiewania. Całemu wydarzeniu przyświecała radosna atmosfera.

Strona 1 z 37

Logowanie dla nauczycieli