WYNIKI KONKURSU

Dnia 22.03.2024 r. został rozstrzygnięty konkurs "Najpiękniejsza ozdoba wielkanocna"

I miejsce zajęła Nadia M. z klasy 1 a

II miejsce zajęła Helena M. z klasy 2 a

III miejsce zajęła Zuzia S. z klasy 3 g

Wyróżnienie zdobyła Krysia S. z klasy 2 a

Gratulujemy zwycięzcom !

Przygotowania do świąt

W bieżącym tygodniu rozmawialiśmy o tradycjach i obrzędach wielkanocnych. Przybliżaliśmy symbolikę koszyka wielkanocnego i zawartych w nim produktów. W ostatnich dniach przed wiosenną przerwą świąteczną, dzieci przygotowywały jajka wielkanocne i kurczaki, które przyozdobią naszą świetlicę. Efekty pracy uwieczniliśmy wspólnym zdjęciem.

 

Konkurs na najlepszą palmę wielkanocną

W poniedziałek 25 marca został rozstrzygnięty konkurs na najlepszą palmę wielkanocną. Wszystkie prace złożone do rywalizacji odznaczały się ogromna starannością, niebywałą estetyką i pomysłowością. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie aby wybrać najlepsze z nich. Wydarzeniu przyświecała radosna atmosfera. Laureatami konkursu zostały:

1. Jagoda G.

2. Jagoda W.

3. Joanna P.

Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowe dyplomy. Na zwycięzców czekały drobne upominki.

Spotkanie z pielęgniarką

  Już po raz drugi w roku szkolnym 2023 /24 gościła w świetlicy przy ul. Zimowej szkolna pielęgniarka pani Katarzyna Geszprych. Spotkanie odbyło się 20 lutego i wzięły w nim udział klasy I.

  Pani Kasia mówiła o zdrowym odżywianiu, właściwym ubieraniu się, aktywności fizycznej, dbałości o dobry wypoczynek. Temat pogadanki był ściśle połączony z aktualnym tematem tygodnia „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Wspólnie z panią Kasią dzieci z produktów przyniesionych z domu skomponowały „zdrowy talerz”. Na koniec dzieci pod kierunkiem pani pielęgniarki utrwaliły zdobyte wiadomości oglądając film o zdrowym stylu życia oraz śpiewały piosenki.

Tematem ostatniego tygodnia w świetlicy  było bezpieczeństwo w sieci Internet. W ramach zajęć dzieci poznały zagrożenia w cyberprzestrzeni. Dowiedziały się jakich informacji nie można udostępniać. Nauczyły się tworzenia silnych haseł. Dzięki serii ,,Owce w sieci” czerpią wartość z prawdziwej znajomość w odróżnieniu od tej zawartej  w sieci. Nie zabrakowało ciekawostek na temat powstania Internetu i jego roli w życiu człowieka. Położono duży nacisk na konsekwencje zdrowotne jakie niesie za sobą zbyt długie korzystanie z komputera.

W czwartek dzieci poznały podstawy programowania i robotyki. Pan Maciej Wyrzykowski zademonstrował zasady korzystania z takich robotów jak: Photon, Dash & Dot za kupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości oraz zintegrowanymi z nimi aplikacjami mobilnymi. Dzieci mogły doświadczyć zderzenia nauki w praktyce. Programowanie robotów daje im ogromną możliwość uczenia się kompetencji przyszłości. Dzięki temu doskonalą umiejętność sprawnego czytania i liczenia.  Uczą się obsługi aplikacji i łączą to z dobrą zabawą oraz integracją w grupie rówieśników. Uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było stworzenie najciekawszej trasy dla Ozobotów. Dzieci miały możliwość wytypowania najlepszej trasy. Zwycięzcy otrzymali drobne gadżety.

 

  

Strona 1 z 37

Logowanie dla nauczycieli