W świetlicy przy ul. Zimowej zawitał świąteczny klimat. Stanęła piękna choinka, która zachwyca swoimi barwami wszystkich odwiedzających naszą salę.  Dzieci przygotowywały różnorodne ozdoby świąteczne. Otrzymały także drobne upominki w postaci gipsowych bombek, które same pomalowały farbami. Nauczyły się także robić świąteczne kukiełki z wykorzystaniem drewnianych łopatek. Ogromną radość sprawił naszym Świetliczkom słodki poczęstunek świąteczny. Był to wyjątkowy tydzień w naszej szkole, pełen magii i serdeczności. Na koniec wszyscy życzyliśmy sobie, aby ta przerwa świąteczna była czasem spokojnym, wyjątkowym, spędzonym w rodzinnym gronie. 

 

Nauczyciele świetlicy 

Światowy Dzień Pluszowego Misia w Świetlicy

    W dniu 25 listopada nasze Świetliczaki uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko narysowało swojego ukochanego – Misia. Każdy był piękny i wyjątkowy. Świetliczaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach o misiach. Dla dzieci w tym dniu w świetlicy przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe i plastyczne, konkurs przyrodniczy dotyczący wiedzy o niedźwiedziach i inne 😊 Ten dzień w świetlicy pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom . Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mamy nadzieję, że to wielkie misiowe przyjęcie zostanie we wspomnieniach dzieci na długi czas.

Alena Karliuk

Katarzyna Włodarczyk

Rozstrzygnięcie konkursu „Jesienny pejzaż”

I miejsce Hanna Krejsa kl. IIa

II miejsce Hanna Furmańczyk kl. II e

III miejsce Zuzanna Skoczek kl. 1g

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

 

 

Małgorzata Wożniak – Kłoda

Dorota Grochowska

   W czwartek 18 listopada odbył się świetlicowy konkurs pt. ,, Zwierzęta wokół nas”. W wydarzeniu udział wzięli uczniowie klas pierwszych. Impreza cieszyła się dużym zainteresowaniem dzieci. Z radością i podekscytowaniem rywalizowały one w ramach przedstawionych konkurencji. Pierwszy etap rywalizacji polegał na rozpoznawaniu zwierząt na podstawie zagadek i ciekawostek.
   W drugiej rundzie zadaniem uczestników było rozpoznawanie odgłosów wydawanych przez zwierzęta. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Dla laureatów przygotowano drobne upominki.

Laureatami zostali:

1. Pola R. z klasy 1f
2. Olivia R. z klasy 1d
     Jaś J. z klasy 1d
3. Michalina W. z klasy 1d

Maciej Wyrzykowski

Strona 1 z 21

Logowanie dla nauczycieli