Rozstrzygnięcie konkursu „Wspomnienia z wakacji”

I miejsce Julia Czesak kl. III a

II miejsce Natalia Bareła III a

III miejsce Aleksander Kurpiewski III a

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i serdecznie gratulujemy.

 

Nauczyciele świetlicy.

Lekcja on-line z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka

 W ramach cyklu zajęć podróżniczych po Polsce- Klub Podróżnika dnia 13 października Świetliczaki uczestniczyły w lekcji on-line prowadzonej przez edukatora z Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka. Tematem lekcji były: "Tradycje górnicze". Zajęcia odbyły się w ramach omówionego już województwa małopolskiego, jako dodatkowa atrakcja dla dzieci oraz  ciekawy i innowacyjny sposób na utrwalenie zdobytych wcześniej wiadomości.

   W roku szkolnym 2021/2022 w świetlicy przy ul. Krasickiego prowadzony jest Klub Podróżnika – cykl zajęć, podczas których Świetliczaki poszerzają wiadomości o kraju ojczystym. Zajęcia prowadzi w p. Judyta Zwolan. Na każdych zajęciach wyruszamy w podróż po Polsce i omawiamy jedno z 16 województw, które oferują nam bogaty wachlarz atrakcji i możliwości spędzania wolnego czasu. Podczas zajęć dzieci dowiadują się co ciekawego można zobaczyć w danym województwie, jakie są regionalne potrawy, poznają najważniejsze miasta i ich zabytki. We wrześniu dzieci poznały atrakcje województwa lubelskiego, podkarpackiego oraz małopolskiego.

W dniu 23 września (czwartek) w świetlicy odbył się konkurs pt. ,,Bezpieczne poruszanie się pieszych w ruchu drogowym”. W wydarzeniu udział brali uczniowie klas pierwszych.

Celami konkursu było:

- zapoznanie z poziomem znajomości elementarnych przepisów ruchu drogowego oraz zasad zachowania się na drogach     (w terenie zabudowanym i niezabudowanym, w dużym ruchu ulicznym, na przejściach dla pieszych, itp.)

- określenie poziomu przygotowanie dzieci do samodzielnego uczestnictwa w ruchu drogowym,

- sprawdzenie opanowania umiejętności zachowania się dzieci w sytuacjach zagrożenia

- wyrabianie umiejętności przewidywania skutków niewłaściwego zachowania się na drodze

 

Laureaci konkursu to:

1. Mieszko K. z klasy 1a

2. Basia P. z klasy 1c

3. Michalina W. z klasy 1d

Strona 1 z 18

Logowanie dla nauczycieli