Kochani, czas się pożegnać z biblioteką. W tym miejscu jeszcze w czerwcu oddacie podręczniki i wypożyczone książki. We wrześniu spotkamy się w nowym budynku, w nowej bibliotece. Same jeszcze nie wiemy jak to będzie. Na razie spróbujemy Wam w formie fotorelacji pokazywać jak "znikają" książki z półek, jak pakujemy naszą bibliotekę. Kiedy nam się uda z tym uporać żeby znów było pięknie? Mamy nadzieję, że się uda. Oglądajcie nasze zdjęcia, a w czerwcu każda klasa pozna datę oddawania książek do biblioteki. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony na Faecbooku.
https://www.facebook.com/biblioteka.nowaiwiczna.1
Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

2 kwietnia w dniu Książki Dziecięcej swoje Urodziny obchodził Hans Christian Andersen. Z tej okazji ogłosiłyśmy konkurs na laurkę dla H. Ch. Andersena. Na konkurs wpłynęły prace uczennic klasy 1A Klaudii Kopeć i Milenki Wilczek oraz Olivki Rak z 3d. Wasze prace zamieszczamy w naszej Gazetce która jest dostępna na stronie internetowej szkoły. Już po wydaniu nr gazetki wpłynęły prace Oliwii Jurkowskiej z klasy 1E i Igi Bielickej z klasy 2b Wszystkim naszym uczennicom bardzo dziękujemy za piękne prace i gratulujemy. Ponieważ nie możemy podziękować Wam osobiście w ramach nagrody zamieszczamy Wasze prace na stronie Faecbooka naszej biblioteki.

 https://www.facebook.com/biblioteka.nowaiwiczna.1

Nie przyznawałyśmy miejsc, bo prac jest mało, każda inna, każda nam się bardzo podobała. Jest to też piękny prezent dla nas, bo wpisują się one w Ogólnopolski Tydzień Bibliotekarza i Bibliotek. Jeszcze raz bardzo Wam gratulujemy, dziękujemy Rodzicom za pomoc w przesłaniu prac. Do zobaczenia w szkole, do zobaczenia w bibliotece.                                                     

Panie bibliotekarki Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Przedstawiamy laureatów konkursu literackiego dla dzieci i młodzieży pt. „Siedzę w domu i piszę…” w kategorii do 10 lat.

Nagrody

  • I nagroda – Krystyna Lizak, 9 lat – Historia jednej monetki  
  • I nagroda (ex aequo) Filip Podstawek, 9 latPszczoła czarodziejka
  • II nagroda Aleksander Grzyb, 8 lat  –  #odkrywamy siebie kontra Corona
  • III nagroda Jan Karolak, 9 lat Głupi jaś

To są oficjalne wyniki konkursu ogłoszone przez Fundację ABCXXI Krysia przesłała pracę na Szkolny Konkurs Literacki „Wyobraź sobie, że”…. Ponieważ pracy nie zdążyłyśmy wydrukować w kwietniowej gazetce, a wydawało nam się, że wpisuje się w tematykę konkursu poprosiłyśmy panią Milenę S. żeby przekazała rodzicom o możliwości przesłania prac swoich dzieci na konkurs. Tak też się stało i jest sukces, a prace teraz już są i w naszej gazetce. Wszystko jednak legalnie. Konkurs kończył się 30 kwietnia. Gratulujemy Krysi😊

                                            Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

 

PRZECZYTAJ NAGRODZONE PRACE

<noscript><iframe src=

allow="accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture" allowfullscreen width=100% height=240 frameborder=0></noscript>

Marcin Kozioł ogłasza laureatów w kategorii do 10 lat

 

 

 

Strona 6 z 10

Logowanie dla nauczycieli