Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia – Podziękowania

 

 

                W tym roku po raz trzynasty przeprowadziłyśmy akcję charytatywną z okazji Dnia Pluszowego Misia. Ze względu na dużą ilość akcji w szkole było trochę skromniej i trochę inaczej. Jednak nadal pokazaliście, że macie wielkie serca i że zawsze na Was można liczyć.

Dziękujemy wszystkim, którzy przynieśli słodycze i zabawki do biblioteki. Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom, bo bez ich pomocy i zaangażowania nie byłoby to możliwe.

Teraz życzymy Wam zdrowych i radosnych świąt. Czekamy na Was w przyszłym roku.

                                                                                                              Wasze panie bibliotekarki😊

Kasztanowy konkurs matematyczny rozstrzygnięty.

 

„Kasztanów bez liku 

Mamy w tym słoiku”… 

 

W październiku w bibliotece odbywał się konkurs matematyczny. Dzieci szacowały ile kasztanów jest w słoiku.  Zebrałyśmy kilkadziesiąt odpowiedzi. Były mniej lub bardziej trafne. Dwóm osobom to się udało i podały dokładnie tyle ile było kasztanów w słoiku (47 sztuk). Kasztany przy naszej obecności liczyła pani dyrektor Agnieszka Huber. Zwycięzcami zostały (czy słyszycie fanfary?) 

Magdalena Kręgiel z klasy 3 F i Aleksandra Moszczyński z klasy 5d. 

 

Zwycięzcom gratulujemy, a po odbiór obiecanego pudełka słodyczy zapraszamy do biblioteki. 

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak 

Konkurs biblioteki szkolnej:  „Baśnie i legendy z całego świata”.

 

Czy czytaliście kiedyś bajki? Czy znacie baśnie i legendy? Może jest wśród nich jakaś Wasza ulubiona? Jeżeli tak to zapraszamy do zabawy. Hasło tegorocznego Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych to: „Baśnie i legendy z całego świata”. Teraz uruchomiacie wyobraźnię, wszystkie zmysły pracują. Może jakaś baśń H. Ch. Andersena lub braci Grimm. Może jakaś legenda?

Lubicie budować z klocków i nie tylko? Prawie każdy lubi i mały i duży. To teraz czas na zabawę. Zbudujcie jakąś charakterystyczną budowlę do swojej ulubionej baśni lub legendy. Zróbcie zdjęcie i podpiszcie. Podajcie swoje imię i nazwisko, oraz klasę. Napiszcie tytuł i autora baśni lub legendy i zamieśćcie informację o tym co zbudowaliście. Na Wasze prace czekamy do 31 października. Przesyłajcie je na adres:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Wszystkie osoby, które nadeślą swoje prace otrzymają punkty z zachowania, a najlepsze prace będą nagrodzone i zamieszczone w naszej szkolnej gazetce „Gimek”. Czekamy na Wasze prace. Jeżeli potrzebujecie natchnienia baśnie i legendy czekają w szkolnej bibliotece:)

                                                                                                                              Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Godziny pracy biblioteki w roku szkolnym 2021/2022

 

Poniedziałek              8:00- 16:00

Wtorek                       8:00- 16:00

Środa                          8:00- 15:00

Czwartek                    8:00- 16:00

Piątek                         8:00- 15:00

 

Strona 3 z 10

Logowanie dla nauczycieli