Podajemy przygotowaną przez Bibliotekę Publiczną w Skawinie fantastycznie przygotowaną "ściągę" z linkami do wykorzystania podczas kwarantanny. Jest tu możliwość samodzielnego wyszukiwania przez uczniów lub rodziców przydatnych stron. Jest też możliwość dla nas nauczycieli. Ciekawe pomysły, prawie dla wszystkich. Znajdą tu coś nie tylko humaniści, ale też językowcy, nauczyciele WF-u, muzyki, sztuki. Polecamy
Joanna Piasecka i Barbara Szewczak
 

Przedstawiamy kolejne propozycję bibliotek cyfrowych i innych źródeł darmowych (lub prawie darmowych) ebooków oraz audiobooków.

 

WolneLektury.pl

Znana i lubiana, całkowicie darmowa biblioteka cyfrowa zawierająca ponad 5500 tytułów, w tym wiele szkolnych lektur. Ebooki są dostępne w wielu formatach, w tym na czytniki. Serwis zawiera także audiobooki. Wszystko dostępne jest za pomocą wygodnej, darmowej aplikacji (smartfony Android i iPhone). Projekt fundacji Nowoczesna Polska.

Lektury.gov.pl

Serwis zawiera wiele szkolnych lektur wraz z ich wykazem oraz opisami. Książki są dostępne online oraz do pobrania w wielu formatach, także na czytniki. Projekt realizowany w ramach Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej.

Strona 10 z 13

Logowanie dla nauczycieli