Luty w świetlicy przy ul. Zimowej.

Luty w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od zapoznania się z piramidą zdrowego żywienia. Poznaliśmy szczegółowo każdy fragment i nauczyliśmy się komponować zdrowe posiłki. Na internetowej platformie Wordwall rozwiązywaliśmy zagadki i ćwiczenia tematyczne, pogłębiając również wiedzę z zakresu savoir-vivre – jak kulturalnie spożywać posiłek i zachowywać się przy stole w różnych okolicznościach. Edukację w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia zwieńczyło spotkanie ze szkolną pielęgniarką i rozmowa pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

Tydzień poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych poświęciliśmy na przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu – w domu, na podwórku, podczas podróży. Przeczytaliśmy i omówiliśmy opowiadanie profilaktyczne dotyczące zagrożeń w Internecie – jak bezpiecznie z niego korzystać? Stworzyliśmy spis niezbędnych wskazówek.

Podczas zajęć „Proza dla dzieci” czytaliśmy wybrane opowiadania ze zbioru „Hurra, idę do szkoły”, identyfikując się z przeżyciami i emocjami bohaterów oraz porównując je z własnymi doświadczeniami.