Chcę, to czytam na długich przerwach od 2.12.2019 r.

Szanowni Państwo! Drodzy Uczniowie i Uczennice!

W związku z powodzeniem akcji Chcę, to czytam na długiej przerwie postanowiliśmy z dniem 2.12.2019 r. rozszerzyć działalność na obie długie przerwy.

Zdobyte do tej pory doświadczenia skłoniły nas do wprowadzenia następujących zasad obowiązujących od przyszłego tygodnia:

1. Uczeń zobowiązany jest przynieść książkę (inną niż podręcznik, notatki z lekcji), komiks lub czasopismo. Czytanie przez ramię nie zdało egzaminu,
a uczniowie pożyczający książki z sali 124 nie uszanowali naszej pomocy.

2. Dopuszczalne spóźnienie: 5 minut. Po tym czasie uczeń nie będzie mógł wpisać się na listę punktową. Spóźnialscy dezorganizują spotkanie.

3. Każdy, kto przyszedł musi zostać do końca przerwy – wchodzenie i wychodzenie rozprasza skupienie.

4. Przyznajemy maksymalnie 1 punkt za obecność na czytaniu w danym dniu. Nie ma możliwości zdobycia 2 punktów jednego dnia!

5. Uczeń korzystający z telefonu podczas czytania otrzyma (–10) punktów. Czytam, bo chcę na długiej przerwie to akcja dla chętnych, nikogo nie zmuszamy do obecności, ale od obecnych wymagamy zaangażowania.

Zapraszamy,
Zespół nauczycieli współorganizujących kształcenie