"Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to jest coś wyjątkowego”

(William Paul Young, Chata).

Świetliczaki z ul. Zimowej miały zaszczyt poznać dwie Panie, bez których niemożliwe byłoby uczenie się w naszej szkole. Pierwszym gościem była pani Renata Macieja, kierownik szkolnej stołówki. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, jak powstaje jadłospis, w jaki sposób dobiera się produkty na poszczególne posiłki, kto czuwa nad jakością dań, kto nadzoruje pracę stołówki szkolnej i o wielu, wielu innych obowiązkach spoczywających na barkach kierownika stołówki. Na koniec wszystkie świetliczaki miały możliwość wyrażenia swoich opinii na temat szkolnych obiadów. Podawały swoje propozycje na dania obiadowe. Nieustannie, od wielu lat najwięcej zwolenników ma rosół, pomidorowa i schabowy.

Drugim gościem była pani Grażyna Wieteska, kierownik gospodarczy. Swoją rolę w szkole porównała do roli rodziców, jako gospodarzy domu. Opowiadając o swoich obowiązkach pokazała uczniom jak wielka odpowiedzialność ciąży na Niej i Jej Zespole. Dzieci przyznały, że nie jest łatwo dowodzić zakupami, remontami, naprawami, a przy tym myśleć o bezpieczeństwie uczniów. Świetliczaki zrozumiały, że w szkole nie jest możliwe spełnianie wszystkich zachcianek i pomysłów, ponieważ pracowników obowiązują określone przepisy prawa, a ich przestrzegania pilnują odpowiednie instytucje. Szczególną rolę w pracy naszych miłych gości odgrywają Gmina Lesznowola -ZOPO, Sanepid oraz Nadzór Budowlany. O ich wsparciu i kontroli opowiadały dzieciom obie Panie.

Na koniec spotkania świetliczaki podziękowały za miłe spotkanie, wręczyły pamiątkowe laurki oraz wypowiedziały gromkie DZIĘKUJEMY dla Pań i ich Zespołów. To był wyjątkowy dzień w naszej świetlicy.

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk