1-3 MAJA

27 kwietnia w świetlicy przy ul. Zimowej odbyła się uroczystość połączona z prelekcją dotyczącą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci zostały zapoznane również z historią dni poprzedzających to święto. Dowiedziały się, w jaki sposób doszło do ustanowienia obchodów Święta Pracy i Dnia Flagi.

Szczegółowo poznały wydarzenia, poprzedzające pamiętny dzień 3 maja 1791. Dowiedziały się, jak ważnym dokumentem dla nas jest konstytucja, jakie są jej podstawowe zapisy i jak zmieniała się na przestrzeni lat. Dzieci obejrzały film edukacyjny Fundacji Uniwersytet Dzieci „Konstytucja w Polsce – jak powstała?”, który dodatkowo przybliżył im sylwetki postaci historycznych i malarstwo upamiętniające wydarzenie. Następnie uczestnicy uroczystości wzięli udział w warsztatach: tworzyli flagę i godło różnymi technikami plastycznymi, odtwarzali sceny historyczne, układając puzzle. Uroczystość zwieńczyło wspólne odśpiewanie hymnu.

Organizatorzy:
Jolanta Wilk,