Cudze chwalicie, swego nie znacie!

Już po raz kolejny Świetliczaki biorą udział w cyklicznych zajęciach promujących poznawanie naszego pięknego kraju. Na cotygodniowych zajęciach poznają urocze zakątki Polski, miejsca historyczne, parki, rezerwaty, wsie i miasta oferujące wiele doznać estetycznych i emocjonalnych.

Pomaga nam w tym udział w ogólnopolskiej międzyświetlicowej wymianie pocztówkowej. Każda docierająca do nas kartka to możliwość odkrycia, nieznanych dotąd, często zapomnianych, rejonów naszej Ojczyzny. Ponadto pozdrowienia od innych świetliczaków wywołują uśmiech i radość wśród naszych uczniów. Ta międzyszkolna współpraca oprócz walorów poznawczych, promuje naszą wspaniałą Placówkę, wyjątkową miejscowość oraz uczy tworzenia krótkiej formy wypowiedzi, jaką jest kartka pocztowa.

Katarzyna Włodarczyk