Wiosenny ogródek w świetlicy

Wiosna zawitała także do świetlicy przy ul Krasickiego. Dzieci  wraz z nauczycielami świetlicy postanowiły założyć wiosenny ogródek.

Prace zaczęły się od podzielenia dzieci na grupy i przekazania uczniom informacji w jaki sposób należy posiać nasiona. Następnie wspólnie omówiono zasady dbania o wiosenny ogródek.

W naszych skrzynkach posiano takie rośliny jak: bazylię, rzodkiewkę, fasolę szparagową, cebulkę dymkę oraz słonecznik.

Teraz nasi uczniowie codziennie dbają, aby roślinkom niczego nie brakowało, aby miały odpowiednie warunki do rozwoju. Dolewają wody, obserwują jak rosną i co się zmienia. Zaobserwowane zmiany  uczniowie notują w dziennikach obserwacji.

Stworzony wspólnie ogródek pozwala dzieciom  obserwować i poznawać cały cykl życia rośliny: od wysiewu nasionka wiosną, aż do pełnego rozkwitu. Poza tym praca z roślinami uczy  dzieci szacunku do życia, oraz troski o żywe istoty.