SKARPETKOWE WYZWANIE

Z okazji Światowego Dnia Zespołu Downa,
Uczniowie i Nauczyciele klas 4-8 zaangażowali się w akcję społeczną #SkarpetkoweWyzwanie. Odbywa się ona co roku 21 marca. Data nie jest przypadkowa, ponieważ osoby z Zespołem Downa posiadają dodatkowy  3 chromosom w 21  parze, którego obecność stanowi główną przyczynę syndrom.

Tego dnia na znak solidarności, zakładamy dwie różne skarpetki, które stały się symbolem, ponieważ dodatkowy chromosom jaki posiadają osoby z Zespołem Downa, kształtem przypomina skarpetkę. Akcja ma także na celu promowanie postawy ceniącej ludzką różnorodność, dzięki której świat jest kolorowy, ciekawy i inspirujący.

Wydarzenie zostało zorganizowane wśród Uczniów biorących udział w projekcje „Uczeń dla Ucznia Korepetytorem” oraz w klasie 5c, przez Panią Ewelinę Podleśny i Panią Angelikę Marek. Akcja ta spotkała się z ogromnym zaangażowaniem ze strony Uczniów klas: 4b, 5c, 6a, 6b, 6c, 6e, 6f, 6g, 7a, 7g, którzy na platformie Teams, dodawali kolorowe zdjęcia skarpetek. Ogromna ilość zdjęć stała się inspiracją do stworzenia kolaży oraz nagrodzenia Uczniów punktami dodatnimi za zaangażowanie społeczne.

Dziękuję Uczniom oraz Nauczycielom, którzy przyłączyli się do akcji.

Agnieszka Pietras