Świetlicowy Konkurs Recytatorski

„Z poezją jest jak z mówieniem dowcipów. Jeśli zmienisz jedno słowo na końcu dowcipu, stracisz cały sens”.

W. S. Merwin

W piątek 5 lutego w świetlicy przy ul. Zimowej odbył się Świetlicowy Konkurs Recytatorski. Chętni uczniowie wybrali swoje ulubione wiersze i wytrwale przygotowywali się do ich przedstawienia komisji konkursowej w skład, której weszli nauczyciele świetlicy: p. Alena, p. Maciek i p. Jola. Świetliczaki zaprezentowały twórczość wielu poetów. Dzielnie recytowały takie wiersze jak np. „Abecadło”, „Tydzień”, „Idzie zima”, „Psie smutki” i wiele, wiele innych. Konkurs cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczniów. Na podium stanęli:

I.miejsce

Matylda P. kl. 1c

II.miejsce

Nina M. kl. 1c

III.miejsce

Julia B. kl. 1a

Zuzia K. kl. 1c

Uliana S. kl. 1b

Antonina N. kl. 1b

Aleksander W. kl. 1c

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy atrakcyjne nagrody.

Gratulujemy!

Katarzyna Włodarczyk