Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą.

„Nie ma takiej rzeczy, której nie można by osiągnąć pracą. Nic nie leży poza jej zasięgiem. Złe obyczaje przemienia w dobre, niszczy złe zasady, a odradza dobre. Jest w stanie uczynić z człowieka anioła.”

Mark Twain

Koniec stycznia był w świetlicy przy ul. Zimowej wyjątkowym czasem. Chociaż obostrzenia sanitarne uniemożliwiają zapraszanie gości spoza szkoły, to i tak udało się przedstawić dzieciom kilka osób, reprezentujących ciekawe zawody. Za pośrednictwem narzędzi multimedialnych Świetliczaki poznały mecenasa Krzysztofa Bieniasa, który specjalnie dla naszych pierwszoklasistów nakręcił film, w którym opowiada o swojej pracy. Kolejny materiał otrzymaliśmy od wyjątkowej aktorki teatralnej i dubbingowe pani Anny Sztejner. Dzieci dowiedziały się co trzeba zrobić, żeby zostać aktorem i jakie cechy powinien posiadać człowiek wykonujący taką pracę. Jak wiadomo, ogromne znaczenie w rozwoju dzieci ma bezpośredni kontakt z ludźmi, dlatego świetlicę odwiedziły dwie wspaniałe Panie, które pracują w naszej szkole. Była to p. Renata Macieja kierownik stołówki i pani Małgorzata Wójcicka sekretarz szkoły. Świetliczaki z wypiekami na twarzy poznawały tajniki trudnej i niezwykle odpowiedzialnej pracy obu Pań. Dzięki ogromnej wiedzy, profesjonalizmowi i serdeczności naszych Gości oraz niezwykłej umiejętności autoprezentacji, dzieci rozwiały nurtujące je dotychczas wątpliwości dotyczące żywienia, a także obiecały bez obaw zaglądać do sekretariatu, kiedy już rozpoczną naukę w dużej szkole. Na koniec Świetliczaki wręczyły p. Renacie i p. Małgosi pamiątkowe laurki, a wirtualni Goście otrzymali podziękowania za pośrednictwem poczty.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację tego, w części dość nietypowego, spotkania.

Katarzyna Włodarczyk