MAŁY MIŚ W ŚWIECIE WIELKIEJ LITERATURY

Świetlica przy ul. Zimowe, podobnie jak w ubiegłym roku, prowadzi zajęcia czytelnicze pt. „Mały miś w świecie wielkiej literatury”. Celem cyklu jest promowanie czytelnictwa wśród dzieci oraz rozbudzanie ciekawości różnorodnymi formami literackimi. W każdą środę pierwszoklasiści poznają historię jednego z kilkudziesięciu misiów- bohaterów literackich. Podróż do świata wyobraźni sprawia świetliczakom ogromną radość. Z wypiekami na policzkach słuchają fragmentów opisujących historie m.in. misia Uszatka, Paddingtona, Troskliwych Misiów czy bohatera rosyjskiej literatury misia o wdzięcznym imieniu Rękawiczka. Na koniec uczniowie wykonują pracę plastyczną – symbol kojarzący się im z poznanym misiem np. walizkę Paddingtona, portret Uszatka z klapniętym uszkiem z wykorzystaniem techniki origami, symbol swojej supermocy – na wzór Troskliwych Misiów czy ilustrację do przygody Rękawiczki. Dzięki podejmowanym działaniom pierwszoklasiści chętniej i częściej sięgają po literaturę i dzielą się z kolegami swoimi wrażeniami.

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk