"Kolejowe ABC"

"Kolejowe ABC" – cykl zajęć dotyczących bezpieczeństwa kolejowego.

W świetlicy przy ul. Krasickiego ruszył cykl zajęć informacyjno – edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa kolejowego. Zajęcia kierowane są do uczniów klas I-III, którzy rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym poruszaniem się po drodze.

Celem zajęć jest informowanie i propagowanie zasad bezpieczeństwa i kultury podróży wśród uczniów. Na zajęciach poruszane będą zagadnienia związane z bezpiecznym zachowaniem na obszarach kolejowych, w tym w szczególności zasady przechodzenia i przejeżdżania przez przejazdy kolejowe, zachowanie w pobliżu torów oraz kulturę podróżowania.

Dzieci wraz z Polą i Krzysiem- bohaterami programu edukacyjnego pt. „Twoja kolej”, dowiedzą się m.in. jak kupić bilet na pociąg, jakie akcesoria do zabawy zabrać ze sobą, żeby kreatywnie wykorzystać czas podróży pociągiem, jak postępować w sytuacji, gdy zgubią się na dworcu.

Dzięki wykorzystaniu podczas zajęć tablicy multimedialnej i ciekawych materiałów edukacyjnych dzieci będą aktywnie uczestniczyć w zajęciach, dzięki czemu w ciekawy sposób utrwalą zdobytą wiedzę.

Prowadzące zajęcia:

Katarzyna Szlachciuk i Judyta Zwolan