Konkurs „Rozlicz podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie”

Szanowni Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele!

Urząd Gminy organizuje konkurs dla uczniów szkół podstawowych „Rozlicz podatek dochodowy w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie”.

Celem konkursu jest dotarcie poprzez dzieci do rodziców i uświadomienie im, że bardzo ważne jest rozliczanie podatku dochodowego w miejscu zamieszkania, a nie zameldowania tj.
w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie. W ten sposób, w wyniku rozliczenia PIT-u w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie, część pieniędzy z podatku PIT trafi do Gminy Lesznowola. Wpływy te stanowią bardzo znaczącą kwotę (ok. 1/3 budżetu gminy), które zostaną wykorzystane na inwestycje gminne np. budowę szkół, przedszkoli, poprawę komunikacji publicznej, budowę dróg.

W związku z tym bardzo zależy nam na dotarciu do jak największej grupy rodziców i rozpropagowaniu przez Państwa tego konkursu w swojej placówce.

Najważniejsze informacje dot. konkursu:

Adresaci konkursu:

Uczniowie wg. kategorii wiekowych:

• uczniowie klas 1-3,
  • uczniowie klas 4-6,
  • uczniowie klas 7-8.

Forma przygotowania pracy konkursowej:

• Zadaniem uczestników konkursu jest przygotowanie pracy dowolną techniką (mogą to być np. prace plastyczne, makiety przestrzenne, nagrania multimedialne, prezentacje, inne). Prace będą oceniane pod kątem: spełnienia celu konkursu, kreatywności i estetyki wykonania.
  • Praca może być wykonana z pomocą osoby dorosłej.Etapy konkursu, jego rozstrzygniecie, opis prac

Etapy konkursu

• Konkurs przebiega dwuetapowo: I etap – wewnątrzszkolny, II etap - gminny.

Terminy dot. konkursu

• a) I etap konkursu realizowany jest w szkołach i trwa od dnia ogłoszenia konkursu do dnia 31.01.2020 r.
  • b) Szkoły w terminie do dnia 02.2020 r. przekazują po 7 wybranych prac konkursowych z każdej kategorii wiekowej, do kancelarii Urzędu Gminy Lesznowola, ul. Gminna 60,
    05-506 Lesznowola.
  • c) Komisja konkursowa (gminna) do dnia 20.02.2020. dokona oceny prac konkursowych i wyłoni z każdej kategorii wiekowej trzech laureatów (I, II, III miejsce) oraz przyzna po 2 wyróżnienia.

Opis prac (bardzo ważne)!

• a) Każda praca powinna zawierać opis: imię i nazwisko ucznia, klasa, nazwa szkoły.
  • b) Prace niekompletne nie będą podlegały ocenie.

W załączeniu przesyłam Zarządzenie Wójta dot. uruchomienia konkursu, regulamin konkursu oraz ulotkę dot. rozliczania przez mieszkańców Gminy Lesznowola podatku dochodowego w Urzędzie Skarbowym w Piasecznie.

Konkurs Rozlicz podatki - regulamin konkursu <<pdf>>

Konkurs Rozlicz podatki - ulotka <<pdf>>

Konkurs Rozlicz podatki - zarządzenie <<pdf>>

Uczniowie - dokumenty dotyczące konkursu znajdziecie w zeszycie wirtualnym Teams - zakładka „Pliki”.

zapraszam do udziału,

Tomasz Domeradzki