„Pasowanie na Świetliczka”

30 października w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste „Pasowanie na Świetliczka”. Celem uroczystości było włączenie uczniów klas I do społeczności świetlicowej, kształtowanie umiejętności wspólnej, wesołej zabawy oraz integracja uczniów z koleżankami i kolegami. Dzieci przepełnione radością ochoczo rozwiązywały zagadki oraz rozpoznawały postaci z bajek i baśni. Sprawnie ustaliły zasady jakich należy przestrzegać w trakcie pobytu w świetlicy. Swoją opinię wyrażały za pomocą wspólnie ustalonych gestów. Po przejściu przez wszystkie aktywności dzieci złożyły ślubowanie. Po nim p. kierownik Anna Kosmowska uroczyście pasowała dzieci, włączając je do świetlicowej gromady. Na pamiątkę tego wydarzenia Świetliczaki otrzymały dyplomy i ołówki. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczniów i mamy nadzieję, że będą kojarzyli świetlicę z miejscem gdzie zawsze mogą spędzić mile czas.