,,Być jak…” - zajęcia cykliczne

,,Być jak…”

,, Być jak..” to cykl zajęć plastycznych odbywających się w świetlicy szkolnej przy ul. Krasickiego. Nauczyciele wybierają najznakomitszych twórców z całego świata, prezentują ich dorobek oraz omawiają najciekawsze epizody z ich życia. Wnikliwie analizują genezę powstania dzieła i ujawniają tajemnice sposobu wykonania danego tworu. Artyści przedstawiani są w sposób chronologiczny, co ułatwia zrozumienie powstania kolejnych nurtów w sztuce. Dzieci po wprowadzeniu do świata artysty z danej epoki, mogą się w niego wcielić. Używając odrobiny wyobraźni i wiedzy zdobytej na zajęciach, w części warsztatowej uczniowie przechodzą do kreowania własnego dzieła opartego na poznanym pierwowzorze. Omawialiśmy już wiele wybitnych postaci takich jak: Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Caravaggio, Canaletto, Salvador Dali, czy Andy Warhol.

Za każdym razem uczniowie są zaangażowani w zajęcia, słuchają uważnie, a owoce naszej pracy można podziwiać na wystawie w auli szkolnej.