Kwiecień w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od przypomnienia i omówienia tradycji wielkanocnych. Poznaliśmy symboliczne znaczenie pokarmów w świątecznym koszyczku i podzieliliśmy się zwyczajami panującymi w naszych domach.

Wykonaliśmy ostatnie zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i ja” – poznaliśmy florę i faunę Szwecji.

"Wiosna, wiosna, wiosna ach to ty!"

   Wiosenne aktywności towarzyszą świetliczakom z Zimowej od 21 marca. Dzieci biorą udział w zajęciach sprawnościowych, plastycznych, tanecznych. Śpiewają, bawią się, eksperymentują z kolorami oraz różnymi technikami plastycznymi zaproponowanymi przez nauczycieli Alenę Karliuk, Katarzynę Włodarczyk i Macieja Wyrzykowskiego.

Witajcie w naszej bajce… po raz PIĄTY!

 

W świetlicy przy ul. Zimowej po raz kolejny odbył się konkurs organizowany przez nauczycieli Katarzynę Włodarczyk i Alenę Karliuk, pt. "W fantastycznym świecie baśni". Chętne świetliczaki wzięły udział w licznych konkurencjach słowno-muzyczno-praktycznych i zabłysnęły znajomością, wybranych przez organizatorów, baśni. Wyjątkowo trudno było wyłonić zwycięzców, bo poziom wiedzy dzieci był wysoki.

   W piątek 31 marca został rozstrzygnięty konkurs pt. ,,Logo naszej świetlicy”. Wpłynęło wiele interesujących prac. Przygotowane projekty podkreślały rolę świetlicy w życiu szkoły. Odzwierciedlały aktywności uczniów w trakcie przebywania w świetlicy. Dzieci prześcigały się w pomysłach. Udowodniły, że ich wyobraźnia nie zna granic.

Laureatkami konkursu zostały:

1. Zuzanna Z. z klasy 1a

2. Michalina W. z klasy 2d

3. Natalia K. z klasy 1a

Dla zwycięzców przygotowano pamiątkowe dyplomy i drobne upominki

Strona 1 z 32

Logowanie dla nauczycieli