27 marca 2024 r. w Urzędzie Gminy Lesznowola odbyło się podsumowanie gminnego etapu XXI Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal”. Pani Wójt wręczyła nagrody i dyplomy laureatom oraz finalistom.

Serdeczne gratulacje dla wszystkich uczniów, którzy reprezentowali naszą szkołę.

Kategoria klas 5-6:

  • Olga Witkowska (kl. 6a)
  • Szymon Jasiński (kl. 6a)
  • Juliusz Popardowski (kl. 6a)

Kategoria klas 7-8:

  • Jan Szczęsny (kl. 7b)
  • Ignacy Daniluk (kl. 7e)
  • Zofia Gałązka (kl. 8c)
  • Wasz wysiłek i zaangażowanie są godne podziwu. Niech ta nagroda będzie motywacją do dalszej pracy i rozwoju. Gratulacje jeszcze raz!

 

PROFILAKTYKA

W piątek 22 marca do naszej szkoły przyjechali policjanci oraz przedstawiciele Fundacji ProDriver, którzy przeprowadzili warsztaty dla klas ósmych w ramach akcji „Drogi bez promili na Mazowszu”. Uczniowie naszej szkoły mogli dowiedzieć się sporo o bezpieczeństwie na drogach np. od strony pieszego.

Warsztaty były podzielone na trzy części. Podczas pierwszej lekcji uczniowie mogli doświadczyć dachowania samochodu na specjalnym symulatorze. Na drugiej lekcji można było obejrzeć film - wywiad z osobą, która spowodowała wypadek samochodowy oraz odbyła się rozmowa z policjantami na temat zagrożeń płynących z jazdy pod wpływem alkoholu. Uczniowie mogli również sprawdzić, jak widzi osoba nietrzeźwa dzięki specjalnym alkogoglom. W okularach należało przejechać na rowerze „ósemkę” lub pokonać tor przeszkód. Na ostatniej godzinie chętni uczniowie mogli sprawdzić w teście swój refleks oraz czas reakcji.

Dodatkowo podczas warsztatów przeprowadzony został krótki wykład na temat bezpiecznej jazdy na rowerze, podczas którego wytłumaczone zostały zasady pierwszeństwa przejazdu. Uczniowie zobaczyli również, w jaki sposób prawidłowo przemieszczać się rowerem po drodze.

Uczniowie brali udział w warsztatach z zaangażowaniem, dzięki praktycznym ćwiczeniom każdy uczestnik z pewnością lepiej zrozumiał zasady bezpieczeństwa ruchu drogowego, oraz zrozumiał niebezpieczeństwa wynikające z prowadzenia po alkoholu.

Kaja Serek 8a

 

Nawet w obliczu zimowej aury my czujemy wiosnę! Drukowanie ozdób świątecznych na drukarce 3D brzmi jak świetny sposób na wzmocnienie atmosfery świątecznej i cieszenie się nadchodzącym sezonem. Część projektów wykonaliśmy sami a część pobraliśmy z biblioteki internetowej. Samodzielnie wykonane projekty mogą dodatkowo wzbudzać poczucie satysfakcji i radości z własnej kreatywności, podczas gdy korzystanie z biblioteki internetowej daje dostęp do szerokiej gamy inspiracji i gotowych wzorów.

 

 

 

 

Za nami Gala Sportu 2024. 

Wyróżnienia odebrali trenerzy i działacze sportowi za swój wkład w rozwój sportu w gminie Lesznowola. Dodatkowo, podczas ceremonii wręczano nagrody specjalne dla osób, które wyróżniły się szczególnymi osiągnięciami sportowymi, postawą fair play oraz zaangażowaniem w promocję sportu w lokalnym środowisku. Całe wydarzenie było okazją do uhonorowania wszystkich osób, które swoją pasją i zaangażowaniem przyczyniają się do rozwoju sportu w gminie Lesznowola.

Reprezentowała nas liczna grupa uzdolnionych, młodych sportowców.

Takie wyróżnienia są nie tylko zasłużoną nagrodą za ciężką pracę i osiągnięcia sportowe, ale także stanowią inspirację dla innych uczniów do dążenia do swoich celów i rozwijania swojego potencjału w sporcie.

Gratulacje dla wszystkich młodych sportowców, którzy reprezentowali naszą społeczność na Gali Sportu, życzymy im dalszych sukcesów i wytrwałości w dążeniu do swoich sportowych celów!

Galę prowadził dziennikarz sportowy Piotr Dębowski, nie zabrakło również wyjątkowych artystycznych  wrażeń.

Brawo, brawo, brawo!

Strona 1 z 30

Logowanie dla nauczycieli