Klasa 1f oraz 1b uczestniczyły w niezwykłej kampanii edukacyjnej.

Udar mózgu to ”cichy zabójca”, który może nie dawać żadnych wcześniejszych objawów i może przyjść niespodziewanie w najmniej oczekiwanym momencie, dotyczy przede wszystkim seniorów? Dzieci, spędzając wiele czasu ze swoimi dziadkami, mogą być świadkami pierwszych objawów udaru u ukochanych seniorów. Akcja FAST HEROES w atrakcyjny sposób edukuje dzieci, jakie sytuacje powinny zwrócić ich uwagę i jak zareagować, aby pomóc. Szybka reakcja na pierwsze objawy udaru, to nierzadko szansa uratowania życia kochanym Dziadkom. Niezwykle ważne jest, abyśmy cały czas wspólnie podnosili świadomość w zakresie głównych objawów udaru mózgu i konieczności uzyskania natychmiastowej pomocy.

Prowadzące:
Justyna Stępniewska
Irmina Dobrzyńska
Ewelina Kijak

 

     Serdecznie dziękuję wszystkim uczniom i rodzicom, którzy włączyli się w projekt ekologiczno-charytatywny „ZbieramTo w szkole”. Podczas akcji zbieraliśmy  m.in. telefony komórkowe, tablety, zegarki tarczowe oraz „dobre monety”. Dzięki akcji zebraliśmy ponad 10 kg darów, które następnie zostały spakowane i wysłane do Sekretariatu Misji Zagranicznych w Lublinie.

Jak co roku uczniowie klas ósmych wzięli udział w projekcie geograficznym „Europa w pudełku”. Zadanie polegało na wyszukaniu informacji i różnych ciekawostek a następnie wykonaniu pudełka z przedmiotami kojarzącymi się z wybranym krajem. Było ciekawie, twórczo i wesoło. W projekcie wzięło udział wielu uczniów a najciekawsze prace przedstawiamy w kolażach poniżej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Monika Kłaczyńska- Oroń

W miesiącu maju ćwiczyliśmy naszą kreatywność. Korzystaliśmy z zestaw do konstruowania oraz nauki geometrii. Kulki posiadają duża ilość otworów co pozwala łączyć je z patyczkami po wieloma kątami, co pozwala na tworzenie graniastosłupów oraz ostrosłupów. Złożone modele stanowią przydatną pomoc w zakresie pojęć geometrycznych m.in. krawędź, wierzchołek, objętość oraz powierzchnia.

W piątek 19 maja  w sali gimnastycznej odbył się spektakl ,,Różyczka w szponach Sieci”. Wydarzenie zostało przygotowane przez klasę 6e z pomocą uczniów z klasy 1c i 8a. Było dedykowane klasom IV-VI szkoły podstawowej. Przedstawienie w konwencji baśniowej ukazuje zagrożenia płynące z nieodpowiedzialnego korzystania z Internetu. W zamku pojawia się złośliwa wróżka (Wirusja), której celem jest opanowanie królestwa złymi czarami - wirusami. Wirusja rzuca klątwę na księżniczkę, która ukuje się wrzecionem i zapadnie w głęboki sen. Na pomoc przychodzi jej dzielny rycerz Łejkap, który budzi ją ze snu. Przedstawienie miało charakter profilaktyczny. Celem była ochrona dzieci przed zagrożeniami w sieci Internet. Na koniec aktorzy zaśpiewali piosenkę Luis’a Fonsi – Despacito wraz ze zmienioną warstwą tekstową dotyczącą bezpiecznego Internetu. Publiczność doceniła ciężką pracę i zaangażowanie aktorów poprzez włączenie się do wspólnego wykonania utworu.

Strona 1 z 25

Logowanie dla nauczycieli