Jak wykonać dobre zdjęcie na Instagram?

Instagram to aplikacja dozwolona dla dzieci od 13 roku życia!

Okres kwarantanny sprawia, że częściej nudzicie się z uwagi na ograniczenia wyjścia z domu. Czas wolny wykorzystujecie surfując w sieci Internet. Pewnie jak większość waszych rówieśników korzystacie z takich aplikacji jak Facebook, Tik Tok czy Instagram. Dziś wyjaśnię wam jak zbudować popularność na Instagramie poprzez zamieszczanie świetnych zdjęć.

Oto 5 kroków do wykonania perfekcyjnej fotografii:

  1. Kup dobry sprzęt do robienia zdjęć

Wszyscy korzystają swoje smartfony do robienia błyskawicznych zdjęć i bezpośredniego zamieszczania ich  na profilu. Prawdziwego profesjonalistę można poznać po tym, że pozostaje wierny aparatom fotograficznym. Dzięki nim zdjęcia mają lepszą jakość. Wykonuj profesjonalne zdjęcia i ciesz się ich niezwykłej ostrości!

  1. Zaplanuj stylizację

Elementy ubioru to także obiekty do fotografowania. Daj się ponieść emocjom i eksperymentuj przy wykorzystaniu dostępnych ubrań w Twojej szafie. Zapewniam, że wzrok obserwatorów przykuwają kontrastowe kolory jak i wzory łączące tęcze barw. Nie zapomnij o dodatkach. Wybierz szeroki kadr by sfotografować jak najwięcej. Zmieniaj, ulepszaj i poprawiaj swoje zdjęcia. Stwórz sesję mody i podziel się nią ze swoimi znajomymi.

  1. Stwórz niezwykłą kompozycję zdjęcia

Stosuj regułę trójpodziału. Każdy kadr podziel na 9 kwadracików – wyobraź sobie 3 linie pionowe i 3 poziome. Najważniejszy obiekt, a więc w tym przypadku siebie, umieść nie w centrum, a odrobinę z boku. Dzięki temu osiągniesz o wiele bardziej intrygujący efekt. Patrz na świat przez obiektyw i próbuj dostrzec nową perspektywę. Rób zdjęcia z dołu, z góry i pod różnymi kątami. Szukaj naturalnych obramowań, takich jak drzwi budynku, które domkną kompozycję. Jeśli jesteś główną bohaterką zdjęcia, twoja poza buduje kadr.

  1. Szukaj inspiracji

Czerp jak najwięcej wiedzy historycznej, znajomości klasyki kina i prac dawnych mistrzów fotografii. Nawet najlepsi fotografowie przygotowują
się do sesji. Poszukują w magazynach modowych, interesują się pokazami i śledzą filmy. Bądź taka jak oni a zostaniesz sławna!

  1. Korzystaj z filtrów

Nie ograniczaj się do filtrów oferowanych przez aplikację Instagram. Czerp przyjemność i zyskaj głębię koloru dzięki takim programom jak: Prisma oraz Snapseed. Nie przesadzaj ze stosowaniem aplikacji, które zmieniają rysy twarzy. Baczny obserwator wychwyci iluzję zdjęcia. Zadbaj o  właściwe oświetlenie oraz  pamiętaj, że nadmiernie retuszowane kadry nie wyglądają naturalnie!

 

 

Logowanie dla nauczycieli