Miło nam poinformować, że Milena Kuras, uczennica z klasy 5 b, została laureatką  (II miejsce) XVI Edycji Konkursu Recytatorskiego Polskiej Poezji Patriotycznej „Witaj Majowa Jutrzenko”,organizowanym dla uczczenia rocznicy Konstytucji Trzeciego Maja, przez Katolicki Zespół Edukacyjny im. ks. Piotra Skargi.

Finalistami tego konkursu są także:

 Marta Podleśna z klasy 5 a oraz  uczniowie klasy 8 d: Tomasz Wasilewski i Wiktor Maculewicz
Serdecznie gratulujemy bardzo dobrego występu

Opublikowano: 25 czerwiec 2019
Odsłony: 2
Read More: Sukcesy uczniów

                           SUKCES BRACI W KONKURSIE

Z wielką przyjemnością informujemy, że dwóchuczniów z naszej szkoły: Juliusz Roguziński z klasy 4 e oraz Wiktor Roguziński z klasy 5 a zostało laureatami w III edycji Konkursu Plastycznego  „Pokaż Swój Komiks”

Opublikowano: 25 czerwiec 2019
Odsłony: 2
Read More: Sukces braci Roguzińskich

                    SUKCES W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

         Z wielką przyjemnością informujemy, że uczeń naszej szkoły Jan Zataj z kl. 8 a został laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Święci i Błogosławieni Karmelu

Opublikowano: 25 czerwiec 2019
Odsłony: 2
Read More: SUKCES W DZIEDZINIE TWÓRCZOŚCI PLASTYCZNEJ

MAŁE CO NIECO - kawiarenka klasy 3C

 

    W piątek 14 czerwca 2019 roku klasa 3C, pod czujnym okiem Pani wychowawczyni Renaty Paterewicz-Makowskiej zapraszała do swojej słodkiej kawiarenki MAŁE CO NIECO. Było to pierwsze doświadczenie biznesowe klasy, które okazało się wielkim sukcesem. Asortyment kawiarenki był zróżnicowany, klienci mogli zakupić nie tylko słodkości takie jak: galaretki, bezowe lizaki czy żelkowy mix, ale również mogli ugasić pragnienie pyszną lemoniadą lub skosztować bomby witaminowej w postaci owocowych szaszłyków. Dla ciekawskich czekały pyszne ciasteczka z wróżbą, które m.in. ostrzegały przed konsekwencjami jedzenia zbyt dużej ilości lizaków.

    Prowadzenie przez uczniów kawiarenki wymagało aktywności i współpracy całej klasy - te zadania uczniowie klasy 3C zaliczyli na 6. Liczymy, że w przyszłych latach również będziemy mogli otworzyć kawiarenkę MAŁE CO NIECO.

    Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

Zofia Sobolewska

klasa 3C

Opublikowano: 25 czerwiec 2019
Odsłony: 1

Dnia 10 czerwca 2019 o godzinie 11.00 na szkółce leśnej Nadleśnictwa Chojnów odbyło się rozdanie nagród laureatom konkursu powiatowego „Woda Życia”. O godzinie 10.15 razem z Panią Joanną Stępień wyruszyliśmy taksówką spod szkoły. Na miejscu czekał na nas smaczny poczęstunek - ciastka i napoje.

Tegoroczna edycja konkursu zafundowała uczestnikom dużo stresu (z powodu licznej konkurencji i trudnych pytań) oraz satysfakcji zwycięzcom.

Rozdanie nagród poprowadzone było przez leśniczych z parku krajobrazowego, nie obyło się bez zabawnych komentarzy i sporej dawki dobrej energii. Sprzyjała nam zarówno słoneczna pogoda jak i wesoła atmosfera. Po uroczystym rozdaniu nagród udaliśmy się na spacer pod opieką leśniczego. Posłuchaliśmy ciekawego wykładu na temat bartnictwa (dawnej hodowli pszczół), różnorodności lasów oraz naturalnej medycyny, dodatkowo obejrzeliśmy szkółkę leśną na której rosną młodziutkie dęby.

Te tematy niezmiernie nas zaciekawiły, leśniczy odpowiedział na wszystkie nasze pytania. Uroczystość była przeprowadzona sprawnie i bezproblemowo. O godzinie 13.20 byliśmy z powrotem w szkole. Uważam, że nie mogłabym lepiej spędzić tego dnia.

                                                                                   Aleksandra Szmit kl. III b gimnazjum

 

Opublikowano: 17 czerwiec 2019
Odsłony: 24