Drodzy Rodzice i Uczniowie!

 

Informujemy, że podręczniki będą wypożyczane uczniom tylko z wychowawcą klasy. Proszę o dopilnowanie, żeby dzieci, które nie rozliczyły się z biblioteką przed wakacjami w dniu kiedy będą miały przyjść do biblioteki po podręczniki przyniosły ze sobą zaległe książki. Uczniom nie rozliczonym z biblioteką nie będziemy wypożyczać podręczników na rok szkolny 2018/19.

 

 

 

Opublikowano: 19 czerwiec 2018
Odsłony: 76

Finał Szkolnego Konkursu Literackiego „W bibliotece”…

W dniu 6 czerwca w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste podsumowanie Szkolnego Konkursu Literackiego, którego temat brzmiał „W bibliotece…”. Konkurs został zorganizowany przez gazetkę szkolną „Gimek” pod kierunkiem pań: Joanny Piaseckiej i Barbary Szewczak, oraz we współpracy z polonistami: panem Wojciechem Wajdą i panią Izabellą Zajączkowską. Na konkurs wpłynęło osiem prac następujących uczniów:

Lucyna Hajac kl. 2c gimn.

Magdalena Kozdroń kl. 2c gimn.

Weronika Siemińska kl. 3c gimn.

Lidka Manowska kl. 3b gimn.

Tomek Wasilewski kl. 7d

Milena Kuras kl. 4b

Aleksandra Matyja kl. 5b

Karolina Ciećwierz kl. 5b

Wszystkie prace były ciekawe, miały swoją historię i dobrą puentę. Nie udało nam się wyłonić zwycięzcy i zważywszy na małą ilość oddanych prac postanowiliśmy nagrodzić wszystkie. Nasz finał konkursu swoimi występami artystycznymi uświetnili nasi uczniowie: Julia Siechowicz- śpiew, oraz Kuba Salomonowski i Filip Marszałek- recytacja. W spotkaniu wzięła udział pani dyrektor Agnieszka Huber i polonistka pani Milena Stochel oraz organizatorzy: panie Joanna Piasecka, Barbara Szewczak i pan Wojciech Wajda. Byli też rodzice dwojga uczniów. Myślę, że wszystko się udało. Uczniowie czytali fragmenty swoich prac, słuchali śpiewu Julki i recytacji Kuby i Filipa. Wyjątkowo można było w tym dniu jeść słodycze i pić wodę w bibliotece! J Uczniowie z dużym zainteresowaniem oglądali pierwsze numery „Gimka” sprzed 12 lat. Niestety przyszedł do nas pan ochroniarz i nasze spotkanie musiało dobiec końca. Mam nadzieję, że tego typu działanie uda nam się powtórzyć w przyszłym roku. Wszystkim uczestnikom konkursu literackiego i uczniom, którzy pomogli nam swoimi występami uświetnić to spotkanie, serdecznie dziękujemy.

                                                                                               Joanna Piasecka

                                                                                        Fot. Barbara Szewczak

                                                                      

Opublikowano: 11 czerwiec 2018
Odsłony: 84
Opublikowano: 07 czerwiec 2018
Odsłony: 89

Uwaga, Uwaga!

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W tym dniu zapraszamy do biblioteki szkolnej. Będziecie mogli zapoznać się z naszym księgozbiorem, posłuchać audiobooka o Fryderyku Chopinie. Najmłodszym poczytamy fragmenty książek.

W tym dniu nie będziemy korzystać w celach rozrywkowych z komputerów. Razem z książkami obchodzimy ich święto. Odwiedź bibliotekę i złóż życzenia książce.

Opublikowano: 19 kwiecień 2018
Odsłony: 172

Uwaga!
Ogłaszamy Szkolny Konkurs Literacki. Każdy kto lubi pisać, ma wyobraźnię i lubi wymyślać trochę prawdziwe, a trochę fantastyczne historie może wziąć w nim udział. Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach uczniowie klas 4-6, oraz klas 7 i gimnazjum.
Temat tegorocznego konkursu: „W szkolnej bibliotece…”
Forma wypowiedzi dowolna: opowiadanie, wiersz i inne gatunki literackie. Puśćcie wodze wyobraźni. Przypomnijcie sobie wszystkie znane Wam biblioteki. Może jakieś znacie z filmu lub literatury? Czy biblioteka to miejsce magiczne? W bibliotece prawie wszystko może się zdarzyć…
Na zwycięzców czekają nagrody, a na wszystkich uczestników spotkanie gdzie każdy z Was będzie mógł zaprezentować swój utwór. Tak więc pióra do rąk. Na Wasze prace czekamy w szkolnej bibliotece. Możecie je też oddawać do pani Izy Zajączkowskiej i pana Wojtka Wajdy. Na prace czekamy do 16 marca 2018 roku.

Organizatorzy: Pani Iza Zajączkowska, pan Wojtek Wajda i
panie z biblioteki szkolnej: Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Opublikowano: 07 luty 2018
Odsłony: 187