Uwaga!
Ogłaszamy Szkolny Konkurs Literacki. Każdy kto lubi pisać, ma wyobraźnię i lubi wymyślać trochę prawdziwe, a trochę fantastyczne historie może wziąć w nim udział. Konkurs będzie oceniany w dwóch kategoriach uczniowie klas 4-6, oraz klas 7 i gimnazjum.
Temat tegorocznego konkursu: „W szkolnej bibliotece…”
Forma wypowiedzi dowolna: opowiadanie, wiersz i inne gatunki literackie. Puśćcie wodze wyobraźni. Przypomnijcie sobie wszystkie znane Wam biblioteki. Może jakieś znacie z filmu lub literatury? Czy biblioteka to miejsce magiczne? W bibliotece prawie wszystko może się zdarzyć…
Na zwycięzców czekają nagrody, a na wszystkich uczestników spotkanie gdzie każdy z Was będzie mógł zaprezentować swój utwór. Tak więc pióra do rąk. Na Wasze prace czekamy w szkolnej bibliotece. Możecie je też oddawać do pani Izy Zajączkowskiej i pana Wojtka Wajdy. Na prace czekamy do 16 marca 2018 roku.

Organizatorzy: Pani Iza Zajączkowska, pan Wojtek Wajda i
panie z biblioteki szkolnej: Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Opublikowano: 07 luty 2018
Odsłony: 41

Zgodnie z obowiązującym od 15 lutego 2017 r. art. 22a k ust. 3 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz.U. z 2016 r. poz. 1943 ze zm.) szkoła podstawowa może żądać od rodziców ucznia zwrotu kwoty nieprzekraczającej kosztu zakupu podręcznika lub materiału edukacyjnego .Kwota zwrotu stanowi dochód organu prowadzącego szkołę.

Opublikowano: 05 styczeń 2018
Odsłony: 68
Read More: Informacja postępowania w razie zgubienia lub zniszczenia podręcznika.

 

Nasza biblioteka wzbogaciła się o trochę nowych książek. Głównie zakupiłyśmy kilka tytułów nowych lektur, które obowiązują od tego roku szkolnego. Nie zapomniałyśmy o najmłodszych i trochę starszych czytelnikach oraz pracownikach szkoły. Nie ma tego dużo, ale naprawdę warto zajrzeć do biblioteki. Książki już wkrótce będą na półkach, a niektóre tytuły już są.
Życzymy wszystkim naszym czytelnikom wielu wspaniałych chwil przeżytych z dobrą książką.
Zapraszamy do biblioteki.
Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Opublikowano: 03 styczeń 2018
Odsłony: 73

Podziękowanie!
Kolejna już dziewiąta akacja „Dzień Pluszowego Misia” dobiegła końca. Po raz kolejny okazało się, że jesteście wspaniali i jak zawsze możemy na Was liczyć.

Opublikowano: 07 grudzień 2017
Odsłony: 88
Read More: Dziękujemy

25 listopada Międzynarodowy Dzień

Pluszowego Misia

W tym roku już po raz dziewiąty w będziemy zbierać zabawki i słodycze dla Caritas Parafialnej w Starej Iwicznej. Od ośmiu lat pomagamy zadbać o radosne święta dla tych którzy są blisko nas. Często nawet nie wiemy, że obok mieszka sąsiad, który potrzebuje pomocy. Przez te wszystkie lata byliście bardzo hojni. Umieliście podzielić się tym co macie. Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom za hojność i kolejny raz prosimy żebyście w tym dniu pamiętali o jakimś słodkim drobiazgu lub zabawce, którą możecie przynieść do biblioteki szkolnej(nacisk kładziemy na słodycze). Pomyślcie sobie jaką sprawicie radość dzieciom gdy znajdą paczkę pod choinką. Często słodycze wędrują też do ludzi starszych, których również nie stać na te trochę przyjemności.

Pamiętajcie w tym roku wyjątkowo czekamy na Was w piątek 24 listopada. Otwórzcie swoje serca, przynoście takie rzeczy jakie sami chcielibyście dostać. Pamiętajcie często robienie prezentów sprawia nam więcej radości niż ich dostawanie.

Opiekunki gazetki szkolnej „Gimek”

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

oraz Wasze koleżanki i koledzy piszący do naszej gazetki.

 

 

Opublikowano: 19 listopad 2017
Odsłony: 85