25 listopada
Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W tym roku już po raz dziesiąty będziemy zbierać zabawki i słodycze dla Caritas Parafialnej w Starej Iwicznej. Od dziesięciu lat pomagamy zadbać o radosne święta dla tych którzy są blisko nas. Często nawet nie wiemy, że obok mieszka sąsiad, który potrzebuje pomocy. Przez te wszystkie lata byliście bardzo hojni. Umieliście podzielić się tym co macie. Dziękujemy Wam i Waszym rodzicom za hojność i kolejny raz prosimy żebyście w tym dniu pamiętali o jakimś słodkim drobiazgu lub zabawce, którą możecie przynieść do biblioteki szkolnej(nacisk kładziemy na słodycze). Pomyślcie sobie jaką sprawicie radość dzieciom gdy znajdą paczkę pod choinką. Często słodycze wędrują też do ludzi starszych, których nie stać na sprawienie sobie trochę przyjemności.
Pamiętajcie 25 listopada wypada w tym roku w niedzielę. W związku z tym czekamy na Was 26 listopada w poniedziałek tak jak każdego roku w bibliotece szkolnej.
Otwórzcie swoje serca tak jak robicie to co roku.
Przynoście tylko takie rzeczy jakie sami chcielibyście
dostać. Podobno jedną z najważniejszych
umiejętności człowieka jest umiejętność dawania,
ale też przyjmowania prezentów. Zobaczmy czy umiemy to robić.

Opiekunki gazetki szkolnej „Gimek”
Joanna Piasecka i Barbara Szewczak
oraz Wasze koleżanki i koledzy
piszący do naszej gazetki.

Opublikowano: 08 listopad 2018
Odsłony: 16

 

Zapraszamy uczniów klas 4 – 8 Szkoły Podstawowej 3 klasy Gimnazjum do wzięcia udziału w Konkursie Literackim. W tym roku szkolnym nie ma konkretnego tematu. Wasze prace mają bazować na czterech słowach kluczowych.
Są to: lampa, blask, nuda, wiadomość
Objętość prac powinna się zamknąć minimalnie w jednej, maksymalnie w pięciu stronach A4(od 200 do 1000 słów).
Termin oddawania prac upływa 29.03.2019 roku. Prace można oddawać w bibliotece szkolnej paniom: Joannie Piaseckie i Barbarze Szewczak, oraz panu Wojciechowi Wajdzie i pani Milenie Stochel.
Uroczyste podsumowanie konkursu odbędzie się w maju w bibliotece szkolnej.
Zapraszamy Organizatorzy

 

Opublikowano: 25 październik 2018
Odsłony: 29

Niepodległość i 100 rocznica odzyskania przez Polskę Niepodległości

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości chcemy zaprezentować kilka tytułów, które przybliżą nam to czym jest dla nas patriotyzm. Jak kształtowały się losy naszej ojczyzny przez ostatnie sto lat? Jakie nazwiska i jakie pojęcia były i są ważne dla Polaków? Z czego możemy być dumni?
Poznajmy lepiej naszą historię. Cieszmy się, że możemy żyć w wolnej Polsce. Miłego świętowania!

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Opublikowano: 24 październik 2018
Odsłony: 30

Zawód co to takiego?

Bawiliście się kiedyś w sklep lub szkołę? Może to była też zabawa w teatr lub lekarza? Wbrew pozorom to często dzięki takim zabawom wiecie jaki zawód chcielibyście wykonywać w przyszłości. My pokazujemy Wam kilka tytułów dostępnych w bibliotece głównie dla uczniów klas młodszych o zawodach. Kto wie może coś Was zainspiruje i dzięki lekturze uda się poznać swoje zainteresowania. Pamiętajcie warto szukać w przyszłości takiej pracy i takiego zawodu, który będziemy lubili. Żebyście do pracy tak jak do szkoły chodzili z przyjemnością. Zapraszamy do lektury.
Książki polecają Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

Opublikowano: 24 październik 2018
Odsłony: 33

Wrzesień dawno już minął i przyszedł czas na podsumowanie. W pierwszych dwóch tygodniach września udało nam się wypożyczyć podręczniki wszystkim uczniom naszej szkoły . Nie zdajecie sobie sprawy, że każdy z Was otrzymał średnio 8 podręczników. Jeśli przemnożymy to przez liczbę uczniów to wychodzi tysiące podręczników, które przeszły przez nasze ręce. Nie będziemy nikogo zanudzać drogą podręcznika z drukarni do waszego plecaka, ale zauważcie ,że każdy podręcznik posiada indywidualny numer i kod kreskowy. Żebyście mogli otrzymać podręczniki musimy w to włożyć bardzo dużo pracy. W tym roku bardzo pomogły nam dwie uczennice z klasy 8 Zosia i Jagoda. W ostatnim tygodniu sierpnia po kilka godzin dziennie dzielnie naklejały kody paskowe, oraz precyzyjnie przeliczały i układały książki. Bardzo im dziękujemy. Prosimy o wyrozumiałość w kolejnych latach. Dołączamy zdjęcia biblioteki z początku września.
Barbara Szewczak i Joanna Piasecka

 

 

Opublikowano: 19 czerwiec 2018
Odsłony: 125