100-lecie odzyskania Niepodległości przez Polskę

Dzień 11 listopada jest dla wszystkich Polaków niezwykle ważny, gdyż obchodzimy wtedy  Narodowe Święto Niepodległości. W tym roku obchodziliśmy już 100 rocznicę.

Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej przez cały tydzień przygotowywali się do tego wyjątkowego święta. W czasie zajęć tematycznych świetliczaki poznawały historie naszego kraju, uczyły się pieśni patriotycznych, a podczas zajęć plastycznych wykonywały prace związane z polskimi symbolami narodowymi. Nauczyciele świetlicy wspólnie z uczniami zadbali także o okolicznościowy wystrój świetlicy.

W czwartek 8 listopada wychowawczynie świetlicy ( p. Judyta Zwolan i p. Jolanta Wilk) zorganizowały wyjątkową lekcję patriotyzmu. Nauczycielki opowiedziały dzieciom historię odzyskania przez Polskę niepodległości. Nie zabrakło także części artystycznej, wykonanej przez uczniów klasy VIII b, pod czujnym okiem pana Wojciecha Wajdy. Uczniowie wcielili się w postacie historyczne tj. Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Ignacego Paderewskiego. Dzięki temu świetliczaki mogły poznać ciekawostki z życia tych ważnych osobistości.

Dzieci z powagą wysłuchały również pieśni patriotycznych, które przygotowali dla nich starsi koledzy. Na koniec z dumą wspólnie zaśpiewaliśmy Hymn Narodowy.

Mamy nadzieję, że była to dla naszych małych patriotów, ciekawa i interesująca lekcja historii.

                                                                                              Judyta Zwolan

 

Opublikowano: 14 listopad 2018
Odsłony: 8

Klub Małego Detektywa

Klub Małego Detektywa wznowił swoją działalność. W każdą środę uczniowie w świetlicy przy ulicy Zimowej mogą śledzić nowe przygody małych detektywów Lassego i Mai autorstwa Martina Widmarka i Heleny Willis.

Opublikowano: 26 październik 2018
Odsłony: 39
Read More: Klub Małego Detektywa

WIZYTA PANI PIELĘGNIARKI W ŚWIETLICY

W dniu 4 października wychowawczynie świetlicy: Pani Jola Wilk i Pani Judyta Zwolan, zorganizowały w świetlicy spotkanie z pielęgniarką szkolną.Spotkanie miało na celu propagowanie zdrowego odżywiania.

W trakcie spotkania Pani pielęgniarka omówiła obowiązującą piramidę zdrowego żywienia. Szczególną uwagę zwróciła na znaczenie owoców i warzyw w codziennym jadłospisie każdego dziecka. Pani pielęgniarka przyniosła talerz pięknych owoców i warzyw, zachęcając tym samym uczniów do codziennego ich spożywania. Świetliczaki dowiedziały się jak ważne są witaminy w zachowaniu dobrej kondycji i zdrowia. Ponadto Pani pielęgniarka przedstawiła krótki zestaw ćwiczeń niezbędny do utrzymania prawidłowej sprawności fizycznej. Dzięki temu dzieci dowiedziały się również, że nie tylko prawidłowa dieta, ale również aktywność fizyczna są konieczne, aby zdrowo się rozwijać.

Mamy nadzieję, że spotkanie z Panią pielęgniarką uświadomiło uczniom, że stan naszego zdrowia w dużej mierze zależy od nas samych.

Judyta Zwolan

W zdrowym ciele, zdrowy duch!

 O taaaacy będziemy duzi!

Witaminki, witaminki.....

Opublikowano: 15 październik 2018
Odsłony: 46

 W tym tygodniu Świetliczaki powitały jesień. Wychowawcy świetlicy rozpoczęli cykl  zajęć dotyczący tej pięknej pory roku.  Nasi wychowankowie zaobserwowali już zmiany w pogodzie oraz te zachodzące w przyrodzie. Dzielili się swoimi domowymi sposobami na przygotowanie się do zimy, a także wykonywali prace plastyczne z wykorzystaniem różnych technik plastycznych. Świetlica przy ul. Zimowej powitała  zwierzątka wykonane z liści, obrazy jesienne pokryte farbami, kredkami, krepiną, solą i kaszą oraz dostojną panią Jesień, której suknia utkana jest z „ rączek” naszych Wychowanków.

Katarzyna Włodarczyk

Opublikowano: 02 październik 2018
Odsłony: 48

Wychowankowie świetlicy przy ul. Zimowej  są zapraszani przez wychowawczynie  p. Monikę Kaszubę, p. Monikę Bogutę i p. Katarzynę Włodarczyk w podróż z Nelą Małą Reporterką. 

W czasie tych wypraw poznają tajemnicze zakątki świata, zabawne historie małej podróżniczki i pobudzają swoją wyobraźnię.

Są to ich pierwsze lekcje geografii przeprowadzone w nietypowy sposób.

O wynikach tych podróży na pewno jeszcze przeczytacie Państwo na naszej stronie.

Katarzyna Włodarczyk

 

 

Opublikowano: 02 październik 2018
Odsłony: 56