„ Z ortografią za pan brat”

 15. maja 2019r. w świetlicy przy ul. Zimowej, w ramach zajęć świetlicowych, odbył się Konkurs Ortograficzny dla klas I. Świetliczaki zmierzyły się z różnorodnymi zadaniami ortograficznymi. Wykazały się ogromną wiedzą i spostrzegawczością, a także sprytem, które umożliwiły im osiągnięcie wysokich wyników.

Opublikowano: 23 maj 2019
Odsłony: 7
Read More: „ Z ortografią za pan brat”

Rodzina- tu zaczyna się życie a miłość nigdy się nie kończy…

 W minionym tygodniu świetliczaki ze świetlicy przy ul. Zimowej poruszyły piękny i niezwykle ważny temat – rodziny. Z ogromnym zaangażowaniem opowiadały o najbliższych, ich obowiązkach, zainteresowaniach. Tworzyły portrety swoich rodzin. Uczniowie klasy 1f zmierzyli się z zadaniem stworzenia komiksu na temat : „Jeden dzień z życia mojej rodziny”. 

Opublikowano: 23 maj 2019
Odsłony: 6
Read More: Rodzina

„Malarz wciąż zachodził w głowę:

Są kolory i odcienie ,

Każdy inną ma wymowę,

Każdy jakieś ma znaczenie.”

                                                Jan Brzechwa „Kolory”

Różnorodność barw oraz ich znaczenie poznawali w minionym tygodniu wychowankowie świetlicy przy ul. Zimowej. Bawili się kolorami w licznych pracach plastycznych i eksperymentach. Poznali różne możliwości łączenia kolorów oraz tworzenia nowych barw.

Opublikowano: 16 maj 2019
Odsłony: 24
Read More: W świecie barw

Dnia 5 kwietnia 2019 r. w świetlicach przy ul. Zimowej i Krasickiego odbyło się przedstawienie pt.: „Wiosna, skowronek nad nami...”. Przygotowali je uczniowie z klas Ia, 0a i 0c.

Opublikowano: 30 kwiecień 2019
Odsłony: 53
Read More: Przedstawienie pt.: „Wiosna, skowronek nad nami...”

ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI

Czwartego kwietnia Świetliczaki ze świetlicy przy ul. Zimowej wzięły udział w Świetlicowym Konkursie Recytatorskim. Samodzielnie wybrały wiersze i przygotowały się do recytacji. Efekty Ich pracy podziwiała licznie zgromadzona publiczność oraz komisja konkursowa.

Opublikowano: 05 kwiecień 2019
Odsłony: 79
Read More: ŚWIETLICOWY KONKURS RECYTATORSKI