WOLONTARIUSZ MA GŁOS – Historia z Wirtualną Choinką.

Nasi wolontariusze angażują się w wiele akcji charytatywnych zarówno w te organizowane w szkole, jak i poza nią. Niewiele o tym mówią, dlatego zaproponowaliśmy by dobro, które niosą było zauważone przez innych. Może to zainspiruje kogoś do podobnego wsparcia. W ramach Szkolnego Centrum Wolontariatu uruchomiliśmy akcję „Wolontariusz ma głos”. Polega ona na dzieleniu się tym, co robią nasi uczniowie jako wolontariusze. Mamy zatem przyjemność przedstawić pierwszy artykuł z tego cyklu.

Agnieszka Pietras
Szkolne Centrum Wolontariatu

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to kim jest,

Nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi”

Jan Paweł II

 

Niesienie pomocy drugiemu człowiekowi to bardzo szlachetna cecha w szczególności, gdy wspieramy słabszych, młodszych, samotnych czy chorych. W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy łączymy się z akcją „RAZEM NA ŚWIĘTA” organizowaną przez MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ. W ramach wolontariatu nauczyciele i uczniowie zorganizowali wiele akcji charytatywnych, a spośród nich wybraliśmy następujące działania proponowane przez MEN:

  • przygotowanie przez uczniów i wolontariuszy kartek z życzeniami świątecznymi w ramach akcji „Kartka dla Seniora”, „Kartka dla Rodaka”,
  • zorganizowanie przez nauczycieli i uczniów zbiórki darów dla potrzebujących – akcja „Paczka dla Bohatera”, „Radosna Wigilia”, „Daj herbatę”  oraz zbiórki darów dla schroniska dla zwierząt „Koci Azyl” i zbiórka dla Schroniska na Paluchu,
  • szkolne e-korepetycje w ramach projektu „Uczeń dla Ucznia Korepetytorem”.

Ze względu na stan epidemii działania realizowane w ramach akcji „Razem na Święta” miały bezpieczny i odpowiedzialny charakter.

Agnieszka Pietras

Szkolne Centrum Wolontariatu

Strona 1 z 2

Logowanie dla nauczycieli