W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy przy ul. Krasickiego wzięli udział w XIII edycji programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Jest to ogólnopolski program obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Przy pomocy rozmaitych gier edukacyjnych, kart pracy oraz ciekawych filmików, dzieci zwiększyły swoją świadomość dotyczącą bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez nas ćwiczeniach. Po zakończeniu zajęć dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Zajęcia prowadziły panie Judyta Zwolan i Katarzyna Szlachciuk.

 Świetlica przy ul. Krasickiego w  roku szkolnym 2021/2022 wzięła udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o  tematyce ekologicznej pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków      w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Pierwszego czerwca w świetlicy przy ul. Zimowej odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Liczne zabawy poprzedzone były dwudniowymi rozmowami na temat praw i obowiązków dzieci, Konwencji Praw Dziecka oraz znaczenia rodziny w życiu dziecka. W tym szczególnym dla dzieci dniu zaprosiliśmy świetliczaki do wspólnej zabawy tanecznej, zawodów sportowych oraz długo wyczekiwanych zawodów w przeciąganiu liny. Kolorowe balony oraz pomalowane buzie naszych podopiecznych doskonale podkreślały radosny nastrój panujący w świetlicy. Niezwykłą atrakcją były ogromne bańki mydlane puszczane przez dzieci oraz fotoramka.

Strona 11 z 33

Logowanie dla nauczycieli