W roku szkolnym 2021/2022 uczniowie klas I uczęszczający do świetlicy przy ul. Krasickiego wzięli udział w XIII edycji programu "Akademia Bezpiecznego Puchatka". Jest to ogólnopolski program obejmujący tematykę związaną z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Przy pomocy rozmaitych gier edukacyjnych, kart pracy oraz ciekawych filmików, dzieci zwiększyły swoją świadomość dotyczącą bezpieczeństwa. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w przygotowanych przez nas ćwiczeniach. Po zakończeniu zajęć dzieci wzięły udział w Ogólnopolskim Teście Bezpieczeństwa. Zajęcia prowadziły panie Judyta Zwolan i Katarzyna Szlachciuk.

 Świetlica przy ul. Krasickiego w  roku szkolnym 2021/2022 wzięła udział w XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego o  tematyce ekologicznej pt. „Kubusiowi Przyjaciele Natury”.  Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków      w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu.

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Pierwszego czerwca w świetlicy przy ul. Zimowej odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Liczne zabawy poprzedzone były dwudniowymi rozmowami na temat praw i obowiązków dzieci, Konwencji Praw Dziecka oraz znaczenia rodziny w życiu dziecka. W tym szczególnym dla dzieci dniu zaprosiliśmy świetliczaki do wspólnej zabawy tanecznej, zawodów sportowych oraz długo wyczekiwanych zawodów w przeciąganiu liny. Kolorowe balony oraz pomalowane buzie naszych podopiecznych doskonale podkreślały radosny nastrój panujący w świetlicy. Niezwykłą atrakcją były ogromne bańki mydlane puszczane przez dzieci oraz fotoramka.

"Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to jest coś wyjątkowego”

(William Paul Young, Chata).

 

   Świetliczaki z ul. Zimowej miały zaszczyt poznać dwie Panie, bez których niemożliwe byłoby uczenie się w naszej szkole. Pierwszym gościem była pani Renata Macieja, kierownik szkolnej stołówki. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, jak powstaje jadłospis, w jaki sposób dobiera się produkty na poszczególne posiłki, kto czuwa nad jakością dań, kto nadzoruje pracę stołówki szkolnej i o wielu, wielu innych obowiązkach spoczywających na barkach kierownika stołówki. Na koniec wszystkie świetliczaki miały możliwość wyrażenia swoich opinii na temat szkolnych obiadów. Podawały swoje propozycje na dania obiadowe. Nieustannie, od wielu lat najwięcej zwolenników ma rosół, pomidorowa i schabowy.

     27 kwietnia w świetlicy przy ul. Zimowej odbyła się uroczystość połączona z prelekcją dotyczącą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci zostały zapoznane również z historią dni poprzedzających to święto. Dowiedziały się, w jaki sposób doszło do ustanowienia obchodów Święta Pracy i Dnia Flagi.

Strona 10 z 32

Logowanie dla nauczycieli