W październiku w świetlicy odbyła się uroczystość Ślubowania na Świetliczaka. W gronie Świetliczaków pierwszoklasistów przywitali uczniowie klas trzecich, wychowawcy i Pani kierownik Anna Kosmowska. Uczniowie przeszli test znajomości zasad obowiązujących w świetlicy oraz rozwiązali kilka łamigłówek, udowadniając gotowość do przystąpienia w szeregi wychowanków świetlicy. Następnie złożyli ślubowanie, po czym zostali pasowani. Na koniec wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.

  W piątek (4 listopada) rozstrzygnięto świetlicowy konkurs pt. ,,Moje ulubione zwierzę”. Dzieci biorące udział w wydarzeniu rozpoznawały odgłosy zwierząt, odgadywały zagadki i grały w gry multimedialne. Rywalizacji przyświecała dobra zabawa i wzajemny szacunek. Dla uczestników przygotowano dyplomy pamiątkowe i punkty do zachowania. Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe. Laureatami konkursu zostali:

1. Eryk Ż. Z klasy 1a

2. Maurycy P. z klasy 1d

3. Krzyś G. z klasy 1d

Październik w świetlicy przy ul. Zimowej

 W świetlicy przy ul. Zimowej kontynuowaliśmy cykl zajęć z poezji dla dzieci. Uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością Juliana Tuwima, słuchały recytacji jego utworów w wykonaniu znanych osób, m.in. aktorów. Uczyły się odróżniać warstwę dosłowną i metaforyczną tekstu.

  Nowy rok szkolny to nowe wyzwania. W naszej świetlicy przy ul. Zimowej realizujemy liczne projekty, które wszechstronnie rozwijają pierwszoklasistów. W tym roku bawimy się razem z Magiczną mocą bajek, Świetliczakami na tropie...kolorów świata, Zabawą sztuką, Gramy zmysłami, Książko przedstaw się!, Małym misiem w świecie wielkiej literatury, Nelą Małą Reporterką, Lessim i Mają, Cudze chwalicie... oraz innowacjami Zakodowaną świetlicą i Pedagogiką cyrku. To będzie pracowity rok, ale nasi Uczniowie chętnie angażują się w proponowane im aktywności.

Strona 10 z 37

Logowanie dla nauczycieli