"Nie sama praca, ale jej cel sprawia, że to jest coś wyjątkowego”

(William Paul Young, Chata).

 

   Świetliczaki z ul. Zimowej miały zaszczyt poznać dwie Panie, bez których niemożliwe byłoby uczenie się w naszej szkole. Pierwszym gościem była pani Renata Macieja, kierownik szkolnej stołówki. Dzieci z zapartym tchem słuchały opowieści o tym, jak powstaje jadłospis, w jaki sposób dobiera się produkty na poszczególne posiłki, kto czuwa nad jakością dań, kto nadzoruje pracę stołówki szkolnej i o wielu, wielu innych obowiązkach spoczywających na barkach kierownika stołówki. Na koniec wszystkie świetliczaki miały możliwość wyrażenia swoich opinii na temat szkolnych obiadów. Podawały swoje propozycje na dania obiadowe. Nieustannie, od wielu lat najwięcej zwolenników ma rosół, pomidorowa i schabowy.

     27 kwietnia w świetlicy przy ul. Zimowej odbyła się uroczystość połączona z prelekcją dotyczącą rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dzieci zostały zapoznane również z historią dni poprzedzających to święto. Dowiedziały się, w jaki sposób doszło do ustanowienia obchodów Święta Pracy i Dnia Flagi.

 

10 marca w świetlicy przy ul. Zimowej odbyły się obchody Dnia Pisarza. Z tej okazji zaprosiliśmy uczniów klas pierwszych na spotkanie z wyjątkowym, niezwykle uzdolnionym człowiekiem o wielkim sercu – Wojciechem Wajdą – pisarzem i nauczycielem języka polskiego.

Strona 9 z 31

Logowanie dla nauczycieli