Co roku w świetlicy szkolnej przeprowadzany jest konkurs wiedzy o szkole.

Uczniom zadawane są pytania, na które muszą udzielić poprawnej odpowiedzi. Liczy się tylko jedna odpowiedź, dlatego dzieci proszone są o dokładne zastanowienie się.

W tym roku zwycięzcą okazała się klasa Id.

Nauczyciele świetlicy

  W dniach 13-14 czerwca 2022 roku w świetlicy odbył się konkurs pt. „Bezpieczne wakacje”. Przeznaczony był dla uczniów wszystkich klas i spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony Świetliczaków. Dzieci wzięły udział w rozgrywkach podzielonych na różne kategorie. Wszystkie pytania dotyczyły sfery bezpieczeństwa i miały na celu przypomnienie i utrwalenie zasad, które pozwolą uniknąć nieprzewidzianych sytuacji w wolnym czasie. Uczniowie zmierzyli się z zadaniami: prawda/fałsz, pytania otwarte oraz wielokrotnego wyboru, dokończ zdanie, rozwiąż rebus, dopasuj podpis do zdjęcia. Różnorodność dobranych ćwiczeń sprawiła, że uczestnicy chętnie podjęli wyzwanie i rywalizowali między sobą. Zdobywali punkty, które na końcu rozgrywki zadecydowały o zwycięstwie, otrzymaniu dyplomu i drobnego upominku.

Laureatami konkursu zostali: 1. Mikołaj T. z klasy Id 2. Staś Sz. Z klasy If 3. Amelia M. z klasy Ia

Nauczyciele świetlicy

Pisanie, jako czynność jest znane każdemu i skrupulatnie nauczane od pierwszych dni edukacji szkolnej. Dla jednych bywa przyjemne, innym spędza sen z powiek – zwłaszcza kiedy kartka jest pusta. Istnieją też prawdziwi pasjonaci – piszą z przyjemnością, ukazując słowami wielobarwny świat .

W naszej szkole, podczas ogólnoszkolnego konkursu „ Co w Twojej duszy piszczy”, ujawniły się pisarskie talenty. Jego celem było rozwijanie zdolności literackich.  Uczestnicy konkursu pisali wiersze, fraszki , opowiadania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-8.Komisji konkursowej trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie zasłużyli na dyplomy i drobne upominki. Prace oceniane były w dwóch kategoriach : klasy I-III i IV-VIII.

Według komisji najlepsze prace napisali:

Miejsce I

Juliusz P. z kl. 4a

Oliwia J. kl. 3c

Miejsce II

Klaudia G. kl. 3c

Adam K. kl. 6a

Amelia S. kl. 4d

Miejsce III

Hanna O. kl. 7a

Tadeusz Ż. kl. 2c

Wyróżnienia

Aleksandra T. kl. 3c

Kacper W. kl. 5e

Amelia L. kl. 1a

 

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prace pojawią się we wrześniowym numerze Gimka😊

 

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk

Strona 8 z 32

Logowanie dla nauczycieli