W piątek 26 maja odbyło się rozdanie nagród w konkursie ,,Bezpieczne wakacje”. Konkurs polegał na odgadywaniu zagadek, odpowiadaniu na pytania oraz rozwiązywaniu zadań interaktywnych dotyczących zagrożeń na jakie narażone są dzieci w trakcie ferii letnich. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem świetliczaków.

  Maj w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od wspomnienia najważniejszych świąt narodowych rozpoczynających miesiąc. W ramach cyklu zajęć „Poezja dla dzieci” omawialiśmy wiersze związane tematycznie z majowymi obchodami,      a także te poświęcone Dniu Matki – K. I. Gałczyński „Spotkanie z matką”, Wanda Grodzieńska „Do matki”, Danuta Wawiłow „Mama ma zmartwienie”, Józef Ratajczak „Mama”, Anna Świrszczyńska „Dzień Matki”. Na podstawie analizy powstały także prace plastyczne.

   Kwiecień w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od przypomnienia i omówienia tradycji wielkanocnych. Poznaliśmy symboliczne znaczenie pokarmów w świątecznym koszyczku i podzieliliśmy się zwyczajami panującymi w naszych domach.

Wykonaliśmy ostatnie zadanie z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i ja” – poznaliśmy florę i faunę Szwecji.

Strona 6 z 37

Logowanie dla nauczycieli