Spotkanie z pilotem samolotów pasażerskich

  W piątek 24 marca mieliśmy zaszczyt gościć w świetlicy kpt. Piotra Podleśny. Pan Piotr jest pilotem samolotów pasażerskich w firmie: Polskie Linie Lotnicze LOT. Podczas spotkania dzieci dowiedziały się w jaki sposób można zostać pilotem, na czym polega ta praca oraz dlaczego latanie jest takie fascynujące.

  Luty w świetlicy przy ul. Zimowej rozpoczęliśmy od zapoznania się z piramidą zdrowego żywienia. Poznaliśmy szczegółowo każdy fragment i nauczyliśmy się komponować zdrowe posiłki. Na internetowej platformie Wordwall rozwiązywaliśmy zagadki i ćwiczenia tematyczne, pogłębiając również wiedzę z zakresu savoir-vivre – jak kulturalnie spożywać posiłek i zachowywać się przy stole w różnych okolicznościach. Edukację w zakresie zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia zwieńczyło spotkanie ze szkolną pielęgniarką i rozmowa pt. „W zdrowym ciele zdrowy duch”.

  Tydzień poprzedzający rozpoczęcie ferii zimowych poświęciliśmy na przypomnienie i utrwalenie zasad bezpiecznego spędzania wolnego czasu – w domu, na podwórku, podczas podróży. Przeczytaliśmy i omówiliśmy opowiadanie profilaktyczne dotyczące zagrożeń w Internecie – jak bezpiecznie z niego korzystać? Stworzyliśmy spis niezbędnych wskazówek.

  Podczas zajęć „Proza dla dzieci” czytaliśmy wybrane opowiadania ze zbioru „Hurra, idę do szkoły”, identyfikując się z przeżyciami i emocjami bohaterów oraz porównując je z własnymi doświadczeniami.

 14 lutego obchodzimy WALENTYNKI -święto miłości i przyjaźni. To wyjątkowy dzień dla tych, którzy chcieliby wyrazić swoją sympatię i przyjaźń koledze czy koleżance. W dniach 06-10.02 w świetlicy szkolnej przy ul. Krasickiego ruszyła „Poczta Walentynkowa”, przy pomocy której dzieci mogły obdarować bliską im osobę własnoręcznie wykonanymi serduszkami i kartkami walentynkowymi. Uroczyste otwarcie i przekazanie laurek adresatom nastąpiło 10 lutego. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zabawie, wszyscy odbiorcy byli mile zaskoczeni.

 W świetlicy przy ul. Zimowej przygotowane zostały zabawy mające na celu integrację grupy świetlicowej. Dzieci starały się odnaleźć baśniowe i bajkowe pary w zabawie ,,Złamane serca”. Kolejnym zadaniem było losowanie imienia przyszłego partnera/partnerki. Rywalizacji dodała zabawa w uciekające krzesełka gdzie w rytm muzyki Dzieci sprawdzały kto pierwszy wyjdzie za mąż lub się ożeni. Podczas zabawy ,,Kto Ciebie lubi?” Świetliczaki łączyły się w pary, po czym każdy ma za zadanie wymienić cechy, które lubi u drugiej osoby.  Ostatnią konkurencją były walentynkowe kalambury. Wydarzeniu przyświecała dobra zabawa.

     

Strona 5 z 35

Logowanie dla nauczycieli