W środę (28 września) odbył się konkurs ,,Bezpieczne poruszanie się pieszych w ruchu drogowym”. Dzieci rywalizowały ze sobą poprzez odgadywanie znaków drogowych, rozwiązywanie sytuacji problemowych, zadań interaktywnych oraz zagadek. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem dzieci.

"Kolejowe ABC”

  W świetlicy przy ul. Krasickiego kolejny już rok odbywa się kampania informacyjno – edukacyjna dotycząca bezpieczeństwa kolejowego. Zajęcia prowadzi w środę, w godzinach porannych, pani Judyta Zwolan. Zajęcia kierowane są do uczniów klas II i III, którzy rozpoczynają swoją przygodę z samodzielnym poruszaniem się po drodze.                                                                                                                                                   

Celem zajęć jest uwrażliwienie dzieci na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedniego zachowania się podczas transportu kolejowego.                                                                                       

 Na wrześniowych zajęciach uczniowie zdobyli wiadomości na temat znaczenia znaków drogowych znajdujących się przed przejazdami kolejowymi. Dowiedzieli się m.in. jakie są numery alarmowe, czym jest żółta naklejka umieszczona w pobliżu torów oraz jakie sytuacje mogą być niebezpieczne. 

 

Wrzesień w świetlicy przy ul. Zimowej

  Wrzesień w świetlicy przy ul. Zimowej pełen był zajęć o różnorodnej tematyce. Odbyły się pierwsze warsztaty z następujących cyklów: „Savoir-vivre dla dzieci”, „Poezja dla dzieci” oraz „Proza dla dzieci”. W ramach pierwszego z nich, pod kierunkiem p. Justyny Grzegorzewskiej-Bieńkowskej i p. Jolanty Wilk, dzieci zapoznały się ze sposobami kulturalnego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych, odegrały tematyczne scenki rodzajowe i namalowały ilustracje do niektórych z nich. W kolejnym tygodniu świetliczaki zaznajomiły się z życiem i twórczością Jana Brzechwy. Wspólnie przeczytaliśmy i omówiliśmy wiersze, m.in. „Leń”, „Na straganie”, „Na wyspach bergamutach”, „Samochwała”, „Entliczek-pentliczek” i wiele innych. Jedna z uczennica, Marcelina J., wyrecytowała z pamięci utwór „Żaba”. Podczas zajęć z cyklu „Proza dla dzieci” zaznajomiliśmy się z historią „Pinokia” i życiem Carlo Collodiego. Dyskutowaliśmy o dziejach drewnianego pajacyka i oceniliśmy jego wybory życiowe oraz cechy charakteru. W drugiej połowie września odbyło się przygotowanie dzieci do konkursu o bezpieczeństwie w ruchu drogowym. Z pomocą p. Macieja Wyrzykowskiego powtórzyliśmy niezbędną wiedzę i przeprowadziliśmy konkurs dla klas 1. Koniec września zwieńczyło rozstrzygnięcie konkursu „Moja wakacyjna przygoda” oraz wykonanie pierwszego zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego „Europa i ja”.

Strona 4 z 31

Logowanie dla nauczycieli