Wyniki konkursu „Moje hobby, moje pasje”:

Pierwsze miejsce:

Bareła Natalia

Komorek Maja

Drugie miejsce:

Zdunek Zuzanna

Sakowicz Szymon

Trzecie miejsce:

Komorek Michał

Michalski Stanisław

Wyróżnienie:

Bartoszewski Michał

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom.

Organizatorzy konkursu:

Szlachciuk Katarzyna

Zaręba Beata

„WODA NIEZWYKŁA CIECZ”- EKSPERYMENTY

   W dniu 23.02.2021r. w świetlicy odbyły się zajęcia pt. „WODA – NIEZWYKŁA CIECZ”, których głównym celem było poszerzenie wiedzy uczniów na temat wody poprzez udział w eksperymentach.

   Podczas zajęć uczniowie poprzez obserwacje badali właściwości i stany skupienia wody, poznali w jaki sposób woda krąży w przyrodzie - skąd biorą się chmury i deszcz a zimą śnieg. Poszerzyli wiedzę na temat znaczenia wody w przyrodzie, jak niezbędna jest dla roślin, ludzi i zwierząt oraz konieczności jej oszczędzania i sposobów jej oczyszczania.

  Eksperyment z gorącą wodą miał na celu pokazanie dzieciom przechodzenie wody do stanu pary. Woda gorąca paruje. Parująca woda unosi się, ochładza i zamienia się w maleńkie krople, które spadają w postaci kropel wody.

  Z kolei drugi eksperyment miał na celu zaprezentowanie uczniom w jaki sposób filtrujemy zanieczyszczoną wodę. Nauczyciel pokazał jak zbudować prosty mechaniczny filtr do wody i na jakiej zasadzie on działa. Zanieczyszczoną wodę przepuszczamy poprzez kolejne warstwy filtrujące, które zatrzymują coraz drobniejsze zanieczyszczenia. Woda, którą uzyskamy będzie wyraźnie czystsza.

  Prezentowane doświadczenia wzbudziły duże zainteresowanie wśród dzieci i sprowokowały mnóstwo pytań, na które cierpliwie odpowiadały prowadzący zajęcia nauczyciele p. Katarzyna Szlachciuk i p. Beata Zaręba. Mamy nadzieję, że praktyczna forma edukacji zarazi naszych wychowanków pasją do nauki.

Beata Zaręba, Katarzyna Szlachciuk

Jak dbać o zdrowie i higienę?

    W lutym w świetlicy na ul. Zimowej i ul. Krasickiego odbyły się spotkania z pielęgniarką szkolną panią Katarzyną Geszprych. Tematem warsztatów było jak dbać o nasz układ immunologiczny i w jaki sposób się odżywiać, by go wzmocnić. Nasi podopieczni mieli okazję zobaczyć jak bakterie i wirusy roznoszą się na ich dłoniach. Poznaliśmy metody prawidłowego mycia rąk, a także witaminy, które należy uzupełniać podczas okresu zimowo- wiosennego. Dzieci z chęcią uczestniczyły w zajęciach i wykazały się ogromną wiedzą na temat związany ze zdrowym odżywianiem.

Jolanta Wilk

Katarzyna Szlachciuk

Strona 25 z 37

Logowanie dla nauczycieli