W listopadzie wszystko jest magiczne: deszcz za oknem, szybko zapadający zmierzch, wiatr, który wciska się w każdą szczelinę. Okoliczności te tworzą wyjątkową aurę. Dawniej ludzie wykorzystywali ten czas na wróżby, które miały przepowiadać przyszłość. W wigilię św. Katarzyny kawalerowie, mogli dowiedzieć się, jaką żonę będą mieli, zaś w wigilię św. Andrzeja dziewczęta otrzymywały odpowiedź na pytanie, kto będzie ich mężem. Do dzisiaj przetrwała jedynie tradycja andrzejkowa, która kontynuowana jest każdego roku w naszej świetlicy. Od początku tygodnia przybliżaliśmy znaczenie tego obrzędu oraz wspólnie tworzyliśmy dekoracje. W andrzejki 29 listopada świetlica zamieniła się w komnatę wróżb i czarów. Dzieci z podekscytowaniem i niecierpliwością przystąpiły do wspólnej zabawy. Świetlicowe wróżki przepowiedziały m. in. co je czeka w przyszłości, na co muszą uważać, jaki będą mieć zawód. Poznały imię drugiej połowy, wypowiedziały swoje życzenia wrzucając grosik do „studni”. Nie zabrakło też znanej wszystkim zabawy z przekraczaniem butów przez próg. Całość dopełniły wspólne zdjęcia w tematycznej scenerii.

Konkurs plastyczny „Moje ulubione zwierzę” spotkał się z ogromnym zainteresowaniem wśród dzieci uczęszczających do świetlicy. Wpłynęło do nas mnóstwo prac wykonanych starannie. Uczniowie podeszli do tematu bardzo kreatywnie. Podjęcie decyzji o wygranej było dla nas trudne. Po długich naradach udało nam się wyłonić zwycięzców:

1 miejsce: Antonii K. kl. Ia oraz Irena P. z kl. Id

2 miejsce: Szymon G. kl. Ib oraz Jagoda M. kl. Id

3 miejsce: Barbara P. z IIIc oraz Zosia K. kl. Ic

Wyróżnienie otrzymali: Bartosz G. z kl. IIf, Jagoda G. z kl. Id, Maria M. z kl. Ic oraz Gabriela K., Maria P., Lena K. z kl. Ia

Wszystkie dzieci, które wykonały prace i tym samym startowały w konkursie otrzymały dyplomy z podziękowaniem za udział.

Bardzo dziękujemy wszystkim świetliczakom za samodzielnie, pięknie wykonane prace.

Nauczyciele świetlicy.

Obchody Narodowego Święta Niepodległości

13 listopada w auli przy ulicy Zimowej 8A odbył się uroczysty koncert z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Wydarzenie tworzyli uczniowie klasy Ia i Id. Adresatami byli uczniowie klas pierwszych i zerowych. Koncertowi przysłuchiwały się: p. Dyrektor Agnieszka Huber oraz p. Kierownik Anna Kosmowska.

Cele występu to: - kultywowanie tradycji patriotycznych,

- wyrabianie zamiłowania do ojczyzny i właściwych postaw,

- motywowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w uroczystościach szkolnych.

Specjalnie na poczet uroczystości został stworzony autorski scenariusz przebiegu wydarzenia. Dzieci zmotywowane przez nauczycieli w pełni zaangażowały się w przygotowanie koncertu. Bardzo szybko nauczyły się tekstów utworów i aktywnie uczestniczyły w próbach. Dekorację stworzyła p. Małgorzata Woźniak- Kłoda.

 W minionym tygodniu rozmawialiśmy na temat praw i obowiązków dziecka. Uczniowie zostali zapoznani z życiorysem oraz dorobkiem pedagogicznym Janusza Korczaka; obejrzeli film pt. "Prawa i obowiązki dziecka". Dzieci wykonały pracę plastyczną z uwzględnieniem informacji dotyczących przykładowych praw i obowiązków dziecka.

Strona 3 z 37

Logowanie dla nauczycieli