25 listopada Międzynarodowy Dzień Pluszowego Misia

W tym roku już po raz dwunasty zorganizowałyśmy zbiórkę dla Caritas Parafialnej w Starej Iwicznej. Od dwunastu lat pomagamy zadbać o radosne święta dla tych którzy są blisko nas. Jak co roku nas nie zawiedliście. Myślałyśmy, że kiedy nie ma Was w szkole to się nie uda. Z całego serca dziękujemy Wam i Waszym rodzicom za wielkie serca i piękne paczki. Mamy nadzieję, że jak każdego roku to między innymi dzięki Wam w niejednym domu usłyszymy radosny śmiech dziecka, spotkamy uśmiech starszych osób. To będą radosne Święta.

Dziękujemy i życzymy Wam, Waszym rodzicom i bliskim przede wszystkim zdrowych, rodzinnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia. Święta każdy nosi w swoim sercu. Do zobaczenia w Nowym Roku.

Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

           

 

Informujemy, że do 8 listopada biblioteka szkolna działa w innych godzinach:
Poniedziałek, środa, piątek 8:00 - 14:00
Wtorek 10:00 - 15:40
czwartek 14:00 - 18:00
Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

Drodzy wychowawcy i nauczyciele, rodzice i uczniowie!

Zgłosiłyśmy naszą szkołę do I Międzynarodowej Edycji V Ogólnopolskiej Akcji  Bicia Rekordu w Czytaniu na Przerwie. Akcja jest realizowana w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Jednym z celów jest zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Proponujemy przeprowadzić tą akcję w dniach 21-22 października (środa i czwartek). Uczniowie w tych dniach powinni przyjść do szkoły z własną książką lub wcześniej wypożyczyć ją w bibliotece. Czytać mieliby książki na przerwach. Trzy klasy, które napiszą najciekawiej o tej akcji kilka słów oraz udokumentują to zdjęciami otrzymają od nas punkty z zachowania.

 Wszystkie sprawozdania prosimy przesłać na nasze e-mile Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. .  Później my to wszystko opiszemy, dołączymy zdjęcia i zamieścimy na stronie internetowej szkoły i Facebooku biblioteki.

Prosimy o poinformowanie uczniów o akcji. W obecnej sytuacji jeżeli  będzie taka możliwość to pozwólmy na  czytanie podczas przerw w klasach. Zachęcamy jak największą ilość dzieci do wzięcia udziału w akcji. Pokażmy wszystkim, że czytanie jest ciekawe. Do zobaczenia z książką 21 i 22 października na przerwach.

 

                                                               Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

 

Dostęp do zbiorów on-line

 

Chciałybyśmy przypomnieć, że istnieje możliwość korzystania z lektur on-line. Najbardziej popularna strona to www.wolnelektury.pl. Są tam zamieszczane książki co do których wygasły prawa autorskie. Pragniemy też polecić to czym służy Biblioteka Narodowa.

Biblioteka Narodowa rekomenduje zachęcanie użytkowników do korzystania z dostępnych zasobów on-line: bezpłatnej wypożyczalni cyfrowej Academica, bezpłatnej biblioteki cyfrowej POLONA i innych bibliotek cyfrowych, baz danych, udzielanie dostępów do komercyjnych zasobów cyfrowych. Biblioteka Narodowa zachęca również do informowania czytelników o możliwości skorzystania z nieodpłatnej usługi „Digitalizacja na życzenie”.

Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy zdrowi, ale w razie jakichkolwiek trudności ze zdobyciem książki dobrze mieć alternatywę, która jest w zasięgu powiedzmy „naszego komputera”. Warto się z tymi stronami zapoznać, warto zapamiętać.

 

Polecają: Joanna Piasecka i Barbara Szewczak

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ W CZASIE PANDEMII COVID-19

 

 

1) Do pomieszczenia biblioteki szkolnej mogą wejść tylko uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły.
2) Należy przestrzegać przyjętych w szkole zasad bezpieczeństwa sanitarnego.
3) W pomieszczeniu biblioteki zabrania się korzystania z telefonów komórkowych i innych urządzeń aktywowanych dotykiem (np. audio-guide’y, ekrany dotykowe).
4) W celu zminimalizowania możliwości zarażenia wirusem w wypożyczalni mogą przebywać 2 osoby. W przypadku większej ilości osób chcących skorzystać z biblioteki, pozostałe osoby czekają na korytarzu w bezpiecznej odległości.

5) Zbiory biblioteczne podaje wyłącznie bibliotekarz.

6) Wszystkie książki zwrócone przez czytelników są oznakowane datą zwrotu, odłożone w odrębne miejsce oraz poddane 2-dniowej kwarantannie (zgodnie z wytycznymi MEN, MZ i GIS dla publicznych i niepublicznych szkół i placówek od 1 września 2020 r.).

7) W czytelni mogą przebywać 4 osoby.

8) Korzystanie z komputerów i czytelni wyłącznie w maseczce i po dezynfekcji rąk.

Strona 5 z 10

Logowanie dla nauczycieli