18 maja uczniowie klasy 2a, 3a i 3e uczestniczyli w godzinnych warsztatach dotyczących bezpieczeństwa haseł. Dzieci poznały występujące zagrożenia w sieci Internet. Dowiedziały się jakich danych nie mogą udostępniać o sobie. W trakcie zajęć uczniowie pracowali w grupach. Ich zadaniem było rozszyfrowanie haseł uczestników sąsiedniej grupy. Zabawie towarzyszyła dobra atmosfera połączona ze zdrową rywalizacją. Uczniowie zostali poproszeni o wyjaśnienia dotyczące
tego w jaki sposób udało się im dopasować hasło do jego właściciela. Dzieci wymieniły cechy silnego i słabego hasła.
Na zakończenie tworzyli bardzo trudne hasła inspirując się nazwami ulubionych postaci z bajek i baśni.

 

Maciej Wyrzykowski

Instagram to aplikacja dozwolona dla dzieci od 13 roku życia!

Okres kwarantanny sprawia, że częściej nudzicie się z uwagi na ograniczenia wyjścia z domu. Czas wolny wykorzystujecie surfując w sieci Internet. Pewnie jak większość waszych rówieśników korzystacie z takich aplikacji jak Facebook, Tik Tok czy Instagram. Dziś wyjaśnię wam jak zbudować popularność na Instagramie poprzez zamieszczanie świetnych zdjęć.

  1. Quizizz.comdarmowe grywalizowane quizy dla każdego przedmiotu. Strona służy do zabawy w klasie i w domu. Wybierz istniejący quiz lub utwórz własny. 
  2. Kahoot.com - jest bezpłatną platformą do nauki opartą na grach. Dzięki niej nauka jest przyjemna - każdy przedmiot, w dowolnym języku, na dowolnym urządzeniu, dla wszystkich grup wiekowych! 
  3. Nearpod.com jest aplikacją, która umożliwia dostęp do platformy edukacyjnej i pozwala na wielu urządzeniach w klasie wyświetlać treści nauczyciela i uczniów oraz podglądać, w jaki sposób uczniowie pracują nad zadaniem. 
  4. ClassDojo.com -  pomaga nauczycielom poprawić zachowanie w klasie - szybko i łatwo. Zbiera i przetwarza dane dotyczące zachowania, które nauczyciele mogą udostępnić Rodzicom i administracji. 
  5. Canva.cominternetowe narzędzie umożliwiające tworzenie projektów graficznych powstałe w 2012 r. Witryna zawiera bibliotekę, w której zostają udostępniane obrazy, grafiki i fonty. Program online posiada filtry domyślne oraz zaawansowane funkcje edycyjne. 
  6. Padlet - to aplikacja która służy do dzielenie się zasobami z innymi użytkownikami. Czy chcemy pracować razem i razem gromadzić zasoby, czy tylko porządkujemy je dla siebie jest to idealne miejsce w którym możemy to robić. Padlet jest wirtualną tablicą. 
  7. Bamboozle.com - Strona internetowa z dużą ilością gier edukacyjnych stworzonych przez nauczycieli z myślą o uczniach. 
  8. Prezi.com - strona do tworzenia efektownych prezentacji. Jeśli chcesz by Twoja prezentacja była wyjątkowa to ta strona jest właśnie dla Ciebie. 
  9. Quivervision.com - program wspomagający proces uczenia się. W tym programie wykorzystuje się technologię 3D oraz rozszerzoną rzeczywistość (VR). Dzięki temu programowi można przenieść się w przyszłość. 
  10. Flipquiz.com - służy do tworzenia interaktywnej tablicy z quizem – wspaniałe narzędzie do utrwalania materiału. 

Strona 1 z 4

Logowanie dla nauczycieli