Dnia 04.10.2021 r. odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego online dla dzieci z oddziału przedszkolnego pt.: "Pani Jesień".

Nadesłane prace świadczyły o dużej kreatywności, pomysłowości oraz samodzielności dzieci. 

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

I miejsce zajęła Ilona Z. 0A

II miejsce zajął Antoni K. 0B

III miejsce zajął Patryk K. 0A

 

Justyna Stępniewska 

Iwona Pacholczak

Anna Matyjew

Aneta Muszyńska

 

  W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do akcji „Zbieram to w szkole”, prowadzonej przez Fundację Missio Cordis. Ideę programu najlepiej opisuje motto: zbieraj - pomagaj - odbieraj nagrody

Projekt ma na celu rozwijanie świadomości ekologicznej wśród uczniów i gromadzenie pieniędzy na pomoc podopiecznym misjonarzy – księży sercanów. Pomoc realizuje się np. poprzez budowę studni głębinowych w pustynnym Czadzie i Tanzanii, pomoc dla dzieci z Domu Dziecka w Boliwii, dożywianie dzieci na Filipinach.

Każdej darowiźnie przyporządkowana jest określona liczba punktów, które szkoła będzie mogła wymienić na nagrody: książki, filmy, torby ekologiczne. Otrzymane rzeczy przeznaczymy na nagrody w konkursach organizowanych przez świetlicę szkolną.

Więcej szczegółów na: https://www.zbieramtowszkole.pl/

W ramach akcji zbieramy: 

  • Zagraniczne waluty i polskie grosze (wszystkie nominały), monety kolekcjonerskie, zniszczone pieniądze np. „zgniecione” monety, wyprane i podarte banknoty oraz bilon i banknoty z całego świata, również te wycofane z obiegu (np. niemieckie marki, korony słowackie, lity litewskie…). 
  • Stare telefony komórkowe oraz smartfony – zepsute i działające stare telefony (z klawiszami) oraz wszystkiego rodzaju smartfony (telefony z ekranem dotykowym)
  • Zegarki tarczowe– zbieramy tylko zegarki na rękę, nie zbieramy zegarów ściennych i typu „budzik”

Zbierane rzeczy proszę przynieść do świetlicy szkolnej (z karteczką zawierającą imię i nazwisko oraz klasę). Za przyniesienie darów na zbiórkę uczeń otrzyma dodatkowe punkty z zachowania  (5 pkt).

Wszystkich gorąco zachęcam do włączenia się w działania na rzecz ochrony środowiska.

Koordynator zbiórki: Judyta Zwolan

20 września to dzień ważny dla wszystkich Przedszkolaków w całej Polsce.

Tego dnia Przedszkolaki z klasy 0B zostały zaproszone do wspólnej zabawy i udziału w konkursach. Wszyscy bawili się znakomicie podczas wspólnych tańców w rytm dziecięcych przebojów, zabaw z balonami oraz chustą animacyjną. Radość, śmiech i głośny doping uczestników świadczyły o wspaniałej zabawie. Duży zachwyt sprawiło wspólne malowanie naszego Domku Przedszkolaka. 

Na koniec odbył się zdrowy poczęstunek w postaci zdrowych przekąsek. Nie zabrakło również zabaw na szkolnym placu zabaw. 

Życzymy wszystkim dzieciom, aby uśmiech gościł na ich twarzach każdego dnia, nie tylko od święta. 

 

Justyna Stępniewska 

Iwona Pacholczak