Od ubiegłego roku realizujemy w naszej szkole Projekt Erasmus Plus KA1, szkolenia kadry. W wakacje 2016r 14 nauczycieli wzięło udział w kursach językowych i metodycznych w Wielkiej Brytanii. Po powrocie ze szkoleń realizują różne działania, w których wykorzystują nabyte umiejętności. Nauczyciele przedmiotowcy prowadzą lekcje z udziałem naszych wolontariuszy z programu Lattitude Global Volunteering, olbrzymim sukcesem były lekcje matematyki prowadzone po angielsku, uczniowie byli zachwyceni. Nauczyciele wykorzystali zdobyte umiejętności do przeprowadzenia English Song Festival, przygotowywali uczniów do występów. Na bieżąco prowadzone są lekcje z native speakerami, nauczyciele realizuję projekty eTwinning. Organizujemy wyjazdy zagraniczne dla naszych uczniów, żeby mogli w praktyce wykorzystać znajomość języka angielskiego – w tym roku odbyła się trzecia wycieczka zagraniczna i druga edycja wymiany międzyszkolnej ze szkołą w Madrycie. Wszystkie działania realizowana przez nas maja na celu podniesienie jakości pracy w naszej szkole oraz zwiększenie jej atrakcyjności dla naszych uczniów. Bardzo często dzieci uczą się znacznie więcej na imprezach organizowanych w ramach szkoły ale odbywających się poza salą lekcyjną.

Szkolny koordynator programu Erasmus Plus

Anita Skalska

in Erasmus
Opublikowano: 22 luty 2018
Odsłony: 24

W kwietniu 2016r zaprosiliśmy do naszej szkoły uczniów i nauczycieli ze szkoły w Madrycie ( Instituto de Educación Secundaria (IES) MIRASIERRA).  Dzięki kilkumiesięcznym staraniom i zaangażowaniu strony polskiej i hiszpańskiej udało nam się doprowadzić do realizacji projektu wymiany młodzieży między naszymi szkołami.

in Erasmus
Opublikowano: 22 luty 2018
Odsłony: 24
Read More: Młodzi Hiszpanie w Nowej Iwicznej

Konspekt zajęć

Przedmiot: matematyka

Temat: Maths in English. (Lekcja z native speakerem)

in Erasmus
Opublikowano: 22 luty 2018
Odsłony: 31
Read More: Konspekt zajęć Przedmiot: matematyka

W maju 2016r uczniowie i nauczyciele Zespołu Szkół Publicznych w Nowej Iwicznej pojechali na warsztaty językowe połączone z  wycieczką zagraniczną, tym razem do kolebki kultury europejskiej – do Włoch. W ciągu sześciu dni zwiedziliśmy cztery miasta. Pierwszym punktem była Florencja z przepięknymi renesansowymi zabytkami oraz zapierającym dech w piersiach Muzeum Uffizi.

in Erasmus
Opublikowano: 22 luty 2018
Odsłony: 25
Read More: WŁOCHY 2016 – WARSZTATY JĘZYKOWE Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM

Temat: Impresjonizm w malarstwie europejskim

Technika: kolaż.

in Erasmus
Opublikowano: 22 luty 2018
Odsłony: 29
Read More: Scenariusz lekcji plastyki w klasie VI