W związku z obchodami 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klasy III c przygotowali prezentacje dotyczące polskich pisarzy i poetów tworzących dla dzieci. Były quizy, plakaty, przebieranki, a nawet szukanie skarbu. Uczniowie poznali biografię Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Zbigniewa Nienackiego, Janusza Korczaka. Opowiadali ciekawostki z życia pisarzy i poetów. Zachęcali do czytania ich utworów. Pomysłodawczynią tego projektu była uczennica Krysia Lizak.

                                                                                                                                                          Renata Paterewicz-Makowska

Opublikowano: 17 grudzień 2018
Odsłony: 4

           11 listopada 2018 to niezwykle ważny dzień dla każdego Polaka. Aby uczcić 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie klas II b oraz III c pod opieką swoich nauczycieli przygotowali uroczysty apel. Akademia odbyła się dnia 14 listopada 2018 roku w odświętnie udekorowanej sali gimnastycznej.

Opublikowano: 26 listopad 2018
Odsłony: 130
Read More: 100 LAT NIEPODLEGŁEJ

11 listopada to święto odzyskania przez Polskę Niepodległości. Polska zniknęła z mapy Europy i świata w 1795 r., gdy Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru Polski. Dopiero I wojna światowa dała szansę na niepodległość. I 11 listopada 1918 r., po 123 latach, Polska odzyskała wolność. Był to też dzień, kiedy zakończyła się I wojna światowa.

Opublikowano: 09 listopad 2018
Odsłony: 70
Read More: Dlaczego świętujemy 11 listopada?

   Dnia 29 maja 2018 roku w mieszkaniu Stefana Żeromskiego na Zamku Królewskim odbył się jubileusz XXV edycji konkursu „Wydajemy własną książkę” pod honorowym  patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Dzielnicy m. st. Warszawy. W trakcie uroczystości wręczane były dyplomy oraz nagrody książkowe laureatom tegorocznej edycji konkursu. Na konkurs zgłoszono 193 książki 250 autorów. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, Krystyna Lizak. Krysia za swoją książkę pt. „Opowieści ząbka Antosia” otrzymała nagrodę w kategorii edytorskiej. Gratulujemy i czekamy na więcej 😊.

Opublikowano: 11 czerwiec 2018
Odsłony: 154

Krysia Lizak: Czy wolałaby Pani być teraz nauczycielem czy uczniem?

Pani Renata Paterewicz-Makowska: Zdecydowanie wolę być nauczycielem :).

Krysia Lizak: Dlaczego chciała Pani zostać nauczycielką?

Pani Renata Paterewicz-Makowska: Głównym powodem było to, że praca z dziećmi i młodzieżą jest zajęciem bardzo rozwijającym i inspirującym do podejmowania różnych działań.

Krysia Lizak: Jakie ma Pani wspomnienia ze szkoły?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Szkoła z mojego okresu dzieciństwa to: lekcje techniki spędzane w ogrodzie (grabienie liści) lub w szkolnej kuchni (pieczenie ciasta budyniowego); lekcje wychowania fizycznego, podczas których zjeżdżaliśmy na sankach; kiermasz organizowany przed balem ósmej klasy, na który sami musieliśmy zebrać „fanty” od okolicznych mieszkańców.

Krysia Lizak: Czy miała Pani dużo koleżanek?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Tak, miałam liczne grono koleżanek.

Krysia Lizak: Czy lubiła Pani matematykę?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Bardzo lubiłam matematykę.

Krysia Lizak: Jakiego przedmiotu najbardziej Pani nie lubiła?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Jedynym przedmiotem, którego nie lubiłam, była fizyka. Niechęć wynikała jednak z tego, że Pani prowadząca zajęcia, wymagała od nas recytowania notatek wcześniej nam podyktowanych. Podczas sprawdzianu nie można było wyjaśnić zjawiska „własnymi słowami”.

Krysia Lizak: Do jakiej klasy Pani chodziła?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Chodziłam do klasy C.

Krysia Lizak: Czy spotyka się Pani czasami z koleżankami ze szkoły?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Utrzymuję kontakt z koleżankami i kolegami z liceum. Z koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej spotykam się raczej przypadkiem.

Opublikowano: 12 luty 2018
Odsłony: 285