Dnia 29 maja 2018 roku w mieszkaniu Stefana Żeromskiego na Zamku Królewskim odbył się jubileusz XXV edycji konkursu „Wydajemy własną książkę” pod honorowym  patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego i Burmistrza Dzielnicy m. st. Warszawy. W trakcie uroczystości wręczane były dyplomy oraz nagrody książkowe laureatom tegorocznej edycji konkursu. Na konkurs zgłoszono 193 książki 250 autorów. Przyznano nagrody i wyróżnienia w trzech kategoriach: literackiej, plastycznej i edytorskiej. Wśród laureatów znalazła się uczennica naszej szkoły, Krystyna Lizak. Krysia za swoją książkę pt. „Opowieści ząbka Antosia” otrzymała nagrodę w kategorii edytorskiej. Gratulujemy i czekamy na więcej 😊.

Opublikowano: 11 czerwiec 2018
Odsłony: 80

Krysia Lizak: Czy wolałaby Pani być teraz nauczycielem czy uczniem?

Pani Renata Paterewicz-Makowska: Zdecydowanie wolę być nauczycielem :).

Krysia Lizak: Dlaczego chciała Pani zostać nauczycielką?

Pani Renata Paterewicz-Makowska: Głównym powodem było to, że praca z dziećmi i młodzieżą jest zajęciem bardzo rozwijającym i inspirującym do podejmowania różnych działań.

Krysia Lizak: Jakie ma Pani wspomnienia ze szkoły?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Szkoła z mojego okresu dzieciństwa to: lekcje techniki spędzane w ogrodzie (grabienie liści) lub w szkolnej kuchni (pieczenie ciasta budyniowego); lekcje wychowania fizycznego, podczas których zjeżdżaliśmy na sankach; kiermasz organizowany przed balem ósmej klasy, na który sami musieliśmy zebrać „fanty” od okolicznych mieszkańców.

Krysia Lizak: Czy miała Pani dużo koleżanek?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Tak, miałam liczne grono koleżanek.

Krysia Lizak: Czy lubiła Pani matematykę?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Bardzo lubiłam matematykę.

Krysia Lizak: Jakiego przedmiotu najbardziej Pani nie lubiła?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Jedynym przedmiotem, którego nie lubiłam, była fizyka. Niechęć wynikała jednak z tego, że Pani prowadząca zajęcia, wymagała od nas recytowania notatek wcześniej nam podyktowanych. Podczas sprawdzianu nie można było wyjaśnić zjawiska „własnymi słowami”.

Krysia Lizak: Do jakiej klasy Pani chodziła?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Chodziłam do klasy C.

Krysia Lizak: Czy spotyka się Pani czasami z koleżankami ze szkoły?

Pani R. Paterewicz-Makowska: Utrzymuję kontakt z koleżankami i kolegami z liceum. Z koleżankami i kolegami ze szkoły podstawowej spotykam się raczej przypadkiem.

Opublikowano: 12 luty 2018
Odsłony: 208

Kim był Święty Mikołaj?

Prawdziwy Święty Mikołaj pochodził z Licji – krainy, która leży nad Morzem Śródziemnym, na terenie dzisiejszej Turcji. Urodził się około 260 roku w mieście Patara, natomiast dorosłe życie spędził w Mirze, gdzie został biskupem. Żył ponad 70 lat, a więc bardzo długo jak na tamte czasy.

Opublikowano: 09 luty 2018
Odsłony: 327
Read More: Kim był Święty Mikołaj?

 Jakie zwierzę widnieje w herbie Norwegii? Kto wygrał wielki wyścig z serem? – na te pytania bez problemu odpowiedzą uczniowie klasy II C, którzy biorą udział w tym roku szkolnym w projekcie Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej.

Opublikowano: 10 styczeń 2018
Odsłony: 375
Read More: Gdzie można zjeść ser o smaku czekolady?

Wiadomości z klasy 2c ???

Opublikowano: 09 styczeń 2018
Odsłony: 372