Grudzień w świetlicy przy ul. Zimowej

Grudzień w świetlicy przy ul. Zimowej przywitaliśmy czytaniem „zimowej poezji”. Rozmawialiśmy o utworach M. Konopnickiej, J. Brzechwy, J. Czechowicza, M. Jastruna i wielu innych polskich poetów. Czytając „Choinkę” Ludwika Jerzego Kerna, poznaliśmy wiersz ikonograficzny.

W cyklu zajęć „Proza dla dzieci” również pozostawaliśmy w temacie świąt – czytaliśmy „Pracowity dzień świętego Mikołaja”, „7 Tajemnic Świętego Mikołaja” czy opowiadania Grzegorza Kasdepkego: „Stajenka z pięcioma gwiazdkami”, „List”. Salę przyozdobiła choinka, świąteczne dekoracje i listy do św. Mikołaja. Wzięliśmy udział w lekcji online na kanale YouTube „Nauka w plecaku” i zobaczyliśmy, gdzie naprawdę mieszka św. Mikołaj, skąd pochodzi oraz np. co lubi jeść i jak spędza wolny czas. W grudniu miały miejsce dwa świetlicowe „Przeglądy piosenki i tańca”. Dzieci z pierwszych klas prezentowały swoje talenty, śpiewając piosenki o tematyce zimowo-świątecznej i prezentując autorskie układy choreograficzne. Ostatnie wspólne dni przed przerwą świąteczną upłynęły na kolędowaniu i rozmowach o bożonarodzeniowych tradycjach.