Andrzejki w świetlicy

Środowe popołudnie 30 listopada 2022 roku  upłynęło nam, w świetlicy przy ul. Krasickiego, w magicznej atmosferze.

Sala 25 zamieniła się na ten dzień w komnatę wróżb. Przy wejściu uczniowie wypowiadali słowa „ Święty Andrzeju daj nam znać, co się z nami będzie dziać”, po czym przystępowali do zabawy. Dzieci losowały różne wróżby przepowiadające przyszłość. Każdy chciał dowiedzieć się, co czeka go w przyszłości, bogactwo, sława, a może dalekie podróże… Dziewczynki poznały imiona swoich przyszłych mężów, a chłopcy przyszłych żon. Na koniec przekładano buty za próg. Żeby spełniły się nasze andrzejkowe wróżby, każdy z uczestników musiał wrzucić grosik do miski z wodą. Radość ze wspólnej zabawy i uśmiechy dzieci pokazały, że impreza andrzejkowa była bardzo udana.

W świetlicy przy ul. Zimowej popołudnie wróżb andrzejkowych odbyło się 29 listopada. Na początku dzieci poznały genezę Andrzejek i Katarzynek oraz dawne sposoby świętowania tych dni. Następnie w towarzystwie wychowawców sprawdzały, co je czeka w przyszłości. Była zabawa w układanie butów, przebijanie serca szpilką, rzucanie kośćmi czy odczytywanie przepowiedni z gwiazd.