Październik w świetlicy przy ul. Zimowej

W świetlicy przy ul. Zimowej kontynuowaliśmy cykl zajęć z poezji dla dzieci. Uczniowie zapoznali się z życiem i twórczością Juliana Tuwima, słuchały recytacji jego utworów w wykonaniu znanych osób, m.in. aktorów. Uczyły się odróżniać warstwę dosłowną i metaforyczną tekstu.

Kolejne warsztaty z cyklu „Savoir vivre” nauczyły dzieci prawidłowego zachowania w restauracji, ułożenia sztućców podczas jedzenia posiłku. W ramach „Prozy dla dzieci” rozwiązywaliśmy zagadki detektywa Pozytywki. Nie mogło również zabraknąć obchodów Dnia Edukacji Narodowej. 18 października obchodziliśmy bardzo ważną dla naszej małej społeczności uroczystość – Pasowanie na Świetliczaka. Wykonaliśmy również kolejne zadanie wspólnie z nauczycielami-koordynatorami projektu „Europa i ja”. Pod kierunkiem p. Justyny Grzegorzewskiej-Bieńkowskiej oraz p. Jolanty Wilk świetliczaki uczestniczyły w szeregu lekcji poświęconych „Dzieciom z Bullerbyn”. Przy okazji zapoznały się z biografią autorki, wirtualnie odwiedziły miejsce jej zamieszkania oraz wspólnie wykonały gazetkę ścienną.