„ Co w Twojej duszy piszczy”

Pisanie, jako czynność jest znane każdemu i skrupulatnie nauczane od pierwszych dni edukacji szkolnej. Dla jednych bywa przyjemne, innym spędza sen z powiek – zwłaszcza kiedy kartka jest pusta. Istnieją też prawdziwi pasjonaci – piszą z przyjemnością, ukazując słowami wielobarwny świat .

W naszej szkole, podczas ogólnoszkolnego konkursu „ Co w Twojej duszy piszczy”, ujawniły się pisarskie talenty. Jego celem było rozwijanie zdolności literackich.  Uczestnicy konkursu pisali wiersze, fraszki , opowiadania. W konkursie wzięli udział uczniowie klas 1-8.Komisji konkursowej trudno było wyłonić zwycięzców, ponieważ wszystkie prace prezentowały bardzo wysoki poziom. Wszyscy, którzy wzięli udział w konkursie zasłużyli na dyplomy i drobne upominki. Prace oceniane były w dwóch kategoriach : klasy I-III i IV-VIII.

Według komisji najlepsze prace napisali:

Miejsce I

Juliusz P. z kl. 4a

Oliwia J. kl. 3c

Miejsce II

Klaudia G. kl. 3c

Adam K. kl. 6a

Amelia S. kl. 4d

Miejsce III

Hanna O. kl. 7a

Tadeusz Ż. kl. 2c

Aleksandra T. kl. 3c

Kacper W. kl. 5e

Amelia L. kl. 1a

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Prace pojawią się we wrześniowym numerze Gimka😊

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk