Świetlicowy Konkurs Ortograficzny

„Błędy ortograficzne to takie literackie odciski palców człowieka.”

Stephen King

Ortografia od wieków przysparza wiele problemów małym i dużym. Odwieczne pytanie o sens jej istnienia spędza sen z powiek badaczom języka polskiego.

Dyktanda, zasady ortograficzne oraz limity błędów na egzaminach są zmorą uczniów. Jednak nie wśród pierwszaków z ulicy Zimowej, gdzie po raz czwarty, z inicjatywy nauczycieli Katarzyny Włodarczyk i Aleny Karliuk, odbył się Świetlicowy Konkurs Ortograficzny. Co roku wyłonienie zwycięzców przysparza komisji wiele trudności, bo nasi uczniowie są mistrzami w dziedzinie ortografii. Zadania o różnym stopniu trudności rozwiązują bez większego problemu, co często zaskakuje również ich wychowawców. W tym roku świetliczaki zmierzyły się w czterech konkurencjach: układały ortograficzną piramidę, wpisywały brakujące litery oraz znajdowały ukryte w wykreślance wyrazy. Na podium stanęli:

Magdalena P. IF

Amelia M. IA