Z czystością za pan brat

W świetlicy przy ulicy Zimowej, z inicjatywy Katarzyny Włodarczyk, odbyły się w tym roku szkolnym zajęcia z udziałem szkolnej pielęgniarki. Ich tematyka była skierowana na konieczność dbania o higienę w związku z sytuacją epidemiczną w naszym kraju.

W pierwszym semestrze świetliczaki miały możliwość na własne oczy przekonać się, że nie każde zamoczenie rąk jest równoznaczne z ich umyciem. W drugim semestrze dzieci przeanalizowały pod kątem czystości poszczególne etapy podróży, które z całą pewnością będą odbywały w wakacje. Ponadto poznały sympatyczną dziewczynę, która za pośrednictwem nagranego filmu wyjaśniła im czym są bakterie i wirusy. Ogromne niedowierzanie i zaskoczenie towarzyszyło uczniom w chwili oglądania główki od szpilki, na której (podobno) znajduje się milion wirusów i bakterii. Dzięki temu doświadczeniu świetliczaki zrozumiały, dlaczego ważne jest częste mycie rąk, zmienianie brudnych ubrań, branie prysznica każdego dnia, a także częste sprzątanie i dezynfekowanie powierzchni w domu, szkole oraz innych miejscach. Pani Pielęgniarka powtórzyła zasadę rozpowszechnioną na świecie w dobie pandemii: kichamy i kaszlemy w łokieć. Wyjaśniła dzieciom dlaczego jest to jeden z podstawowych sposobów walki z chorobami. Kolejny raz zaskoczenie pojawiło się na twarzach naszych podopiecznych, kiedy pani Kasia tłumaczyła, dlaczego mamy inne bakterie niż mieszkańcy pozostałych krajów. Mamy nadzieję, że dzięki tym zajęciom świetliczaki unikną wielu chorób i będę cieszyć się dzieciństwem w dobrym zdrowiu.

Nauczyciele świetlicy