POMAGAM, BO WARTO – ZAANAGAŻOWANIE UCZNIÓW W WOLONTARIAT POZASZKOLNY

Wolontariat to świadome, dobrowolne i nieodpłatne działanie na rzecz innych, potrzebujących pomocy. Nasi uczniowie angażują się w taką formę pomocy nie tylko w ramach szkolnych akcji, ale również prężnie działają poza nią. W tym wszystkim wspierają ich Rodzice, którzy często są inicjatorami niesienia pomocy. Bardzo cieszymy się, że dzielą się z nami takimi wiadomościami z różnych inicjatyw. Postanowiliśmy, że będziemy publikować wszystkie wiadomości jakie otrzymujemy od Rodziców i Uczniów, którzy aktywnie wspierają najbardziej potrzebujących.

Historią o wspieraniu uchodźców z Ukrainy, podzieliła się z nami Mama ucznia z klasy 4a.

„Jak tylko wybuchła wojna i masowo uchodźcy uciekali do Polski pojawiła się ogromna ilość osób potrzebujących pomocy na dworcach. Media o tym wielokrotnie pisały. Począwszy od pierwszego weekendu po 24.02 aż do końca marca co weekend udało mi się zorganizować kilka, a później już kilkanaście osób z naszej klasy. Do akcji dołączyło też kilkoro mieszkańców i jednocześnie rodziców dzieci z innych klas w tym 4d. Dostarczaliśmy na dworce najpotrzebniejsze rzeczy takie jak:

- setki a w skali całego miesiąca na pewno tysiące: kanapek naleśników, gofrów, babeczek, ciastek,

- woda, soki i słodycze,

- musy i słoiczki dla dzieci,

- mokre chusteczki, pasty do zębów oraz żele pod prysznic,

- kawa, herbata.

W całej akcji uczestniczyły nasze dzieci, które pomagały nam w każdej swojej wolnej chwili. Pomimo trudnej sytuacji miło nam było patrzeć jak każde z nich dzielnie nam pomaga. Jesteśmy bardzo dumni z naszych dzieci”.

Publikacja historii i zdjęć za zgodą Mamy ucznia z klasy 4a

Szkolne Centrum Wolontariatu