„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Pierwszego czerwca w świetlicy przy ul. Zimowej odbyły się uroczyste obchody Międzynarodowego Dnia Dziecka. Liczne zabawy poprzedzone były dwudniowymi rozmowami na temat praw i obowiązków dzieci, Konwencji Praw Dziecka oraz znaczenia rodziny w życiu dziecka. W tym szczególnym dla dzieci dniu zaprosiliśmy świetliczaki do wspólnej zabawy tanecznej, zawodów sportowych oraz długo wyczekiwanych zawodów w przeciąganiu liny. Kolorowe balony oraz pomalowane buzie naszych podopiecznych doskonale podkreślały radosny nastrój panujący w świetlicy. Niezwykłą atrakcją były ogromne bańki mydlane puszczane przez dzieci oraz fotoramka.

Zwieńczeniem tego dnia była gra polegająca na odnalezieniu schowanych w świetlicy kartoników z literami i ułożenie z nich hasła. Jego przesłaniem były życzenia skierowane do dzieci od nauczycieli: Radosnego Dnia Dziecka!

Katarzyna Włodarczyk

Alena Karliuk