Zero waste- warsztaty w ramach akcji ,,Sprzątanie świata”

   Uczniowie  naszej szkoły wzięli  udział w ramach akcji Sprzątanie Świata w zajęciach warsztatowych „Zero Waste" . Od kilku lat z powodzeniem współpracujemy z Chojnowskim Parkiem Krajobrazowym i tym razem też tak było. Zaprosiliśmy Panią Małgorzatę Siutę aby przeprowadziła zajęcia. Lekcja zawierała prezentację , krótkie filmy i pracę w dwuosobowych grupach.  Warsztaty pokazały naszym  naszym uczniom zagrożenie jakim jest rosnąca  wciąż ilość śmieci.

Podczas  filmu mogliśmy zobaczyć życie torebki plastikowej. Ponadto okazało się, że życie bez produkowania śmieci jest  trudne. Zastanawialiśmy się co możemy zrobić w naszym codziennym życiu aby ograniczyć korzystanie z plastiku .Pomysłów nie brakowało. Przedstawicielka Parku pokazała uczniom kilka przedmiotów, których używanie jest znacznie lepsze dla przyrody np  baterie akumulatorki, drewnianą szczoteczkę do zębów czy torbę uszytą ze starej firanki a nawet papier toaletowy wyprodukowany z odchodów zwierząt.

Uczniowie byli bardzo zaangażowani, zadawali dużo pytań, byli zainteresowani tym co można zrobić aby ograniczyć problem produkcji śmieci.

 

Logowanie dla nauczycieli