Wolontariusz ma głos - Historia z Wirtualną Choinką

WOLONTARIUSZ MA GŁOS – Historia z Wirtualną Choinką.

Nasi wolontariusze angażują się w wiele akcji charytatywnych zarówno w te organizowane w szkole, jak i poza nią. Niewiele o tym mówią, dlatego zaproponowaliśmy by dobro, które niosą było zauważone przez innych. Może to zainspiruje kogoś do podobnego wsparcia. W ramach Szkolnego Centrum Wolontariatu uruchomiliśmy akcję „Wolontariusz ma głos”. Polega ona na dzieleniu się tym, co robią nasi uczniowie jako wolontariusze. Mamy zatem przyjemność przedstawić pierwszy artykuł z tego cyklu.

Agnieszka Pietras
Szkolne Centrum Wolontariatu

WIRTUALNA CHONIKA

Święty Mikołaju poproszę o polar”, „Mikołaju chciałabym dostać czapkę, rękawiczki i szalik”, „Święty Mikołaju czy możesz dać mi ciepłą kurtkę i słodycze, najlepiej Delicje”, to tylko niektóre listy z setek, które wpływają do „Wirtualnej Choinki”. Za każdym z nich kryje się jakieś dziecko - Rysio, lat 12; Joasia, lat 9; Gabryś lat 10. Ich marzenia nie są wygórowane. Pragną rzeczy, o których większość z nas nie pomyśli, by pisać w liście do Mikołaja (nieważne, czy wierzymy, czy nie wierzymy w Mikołaja, prezenty otrzymujemy). Ale by spełniły się ich marzenia, potrzeba troszkę chęci. Trzy klasy z naszej szkoły – 6c, 7e i 8a wraz z Wychowawcami – zaangażowały się, by stać się takim Mikołajem. Wybrano listy, prezenty zakupiono, zawieziono je do bazy Mikołaja i teraz już tylko czekają, aby w przeddzień świąt Bożego Narodzenia, zostać dostarczonymi do dzieci.

Akcja „Wirtualna Choinka” to pomysł grupy osób, która od jedenastu lat wspomaga dzieci i ich rodziny. Te paczki wędrują do potrzebujących, którzy mieszkają blisko nas, być może mijamy ich w autobusie, na chodniku, bądź w sklepie. W ubiegłym roku, wtedy klasie 5c, teraz – 6c, udało się zrobić taki prezent Adrianowi. W tym roku, już 6c, nie tylko sama zaangażowała się w „Wirtualną Choinkę”, ale również zainspirowała dwie kolejne klasy – 7e i 8a. Być może w przyszłym roku uda się ten pomysł podchwycić kolejnym klasom. A wystarczy niewiele – wejść na stronę wirtulnachoinka.pl, wybrać list dziecka i zrobić prezent. I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!! To naprawdę proste.

Tekst: Krystyna i Antoni Lizak

Grafika: Juliusz i Wiktor Roguziński